Sedat Peker "bayrak direklerine asacağız" sözü ile ne demek istiyor? Kimin adına konuşuyor? / VİDEO - Gündem
18℃
İstanbul
25 Eylül 2017
"Onları en yakın bayrak direklerine asacağız!"

Sedat Peker ne demek istiyor? Kimin adına konuşuyor? / VİDEO

Yeraltı dünyasının ünlü ismi Sedat Peker, darbe girişiminin yıl dönümünde tartışma yaratan açıklamalar yaptı.

Gündem
Sedat Peker ne demek istiyor? Kimin adına konuşuyor? / VİDEO

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminde şehit olan Burak Cantürk’ün ailesine ev, gazi Ahmet Onay’a da otomobil hediye eden Sedat Peker, Çengelköy şehitliğinde yaptığı konuşmada tartışılan sözler sarf etti.

Peker şunları söyledi:

"Bu şımarmış, devletimizin devlet devlet olma geleneğiyle onlara sağladığı imkanlardan dolayı şımarmış bu kişiler sayın Cumhurbaşkanımız için diktatör diyorlar. Bizim haklarımızı elimizden aldı diyorlar. Bunun gibi çeşitli suçlamalar yapıyorlar. Ancak ben biliyorum ki onlar yatsınlar kalksınlar bizim devletimizin devlet olma geleneğindeki öğretilere dua etsinler."

'DİKTATÖR NEYMİŞ GÖRECEKLER'

Peker, Cumhurbaşkanı'na bir zarar gelmesi halinde yaşanacakları ise şöyle tarif etti;

"Diktatör dedikleri sayın Cumhurbaşkanımıza dua etsinler. Yüce Allah korusun, eceliyle bile olsa sayın Cumhurbaşkanımızın bu dünyadaki misafirliği biterse, onlar diktatör neymiş görecekler. Yüce Allah’ın izniyle onlara yakınlık duymuş, onlarla yol almış, onlarla daha sonrasında yolunu ayırmamış bütün herkesi en yakın bayrak direklerine asacağız. En yakın ağaçlara asacağız"

Sedat Peker'den tartışma yaratan sözler: Onları ağaçlara asacağız İZLE

'CEZAEVLERİ DE BİR GÜN BASILACAK'

Peker konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bazı aşırı solcular kendilerince nostalji yapıp Bastille Cezaevi’nin geçmişte basılmasını Maltepe Cezaevi’ne yürüdükleriyle eşitleyip kendi aralarında sohbetler yapıyorlar. Tabii ki bunlar duyan kulaklar tarafından duyuldu. Neymiş, Maltepe Cezaevi’nin basacaklarmış, arkadaşlarını çıkaracaklarmış. Büyük bir devrimin başlangıcı olacakmış. Onların düşündüğü gibi cezaevleri de bir gün basılacak. Ancak vallahi onların hayal ettiği gibi değil. Dışarıda yakaladıklarımızın hepsini ağaçlara, bayrak direklerine astıktan sonra o cezaevlerine de gireceğiz. Onları cezaevlerinde de asacağız. Boyunlarından asacağız bayrak direklerine.

Kardeşlerim benim yaptığımı yapın. Her gece dua ederken yüce Allah'tan Azrail Aleyhisselam'ın bu şerefli görevi yerine getirirken, bizim de içinde yer alabileceğimiz bir memuriyet dileyin. Azrail Aleyhisselam'ın yardımcısı olabilmek için memuriyet dileyin."