Savunma hattı için, hedefte yine o var! - Spor
19℃
İstanbul
23 Eylül 2017
Bedeli 28 milyon TL...

Savunma hattı için, hedefte yine o var!

Ersan Gülüm ve Luiz Rhodolfo’yla sezon sonunda yolları ayırmayı planlayan Siyah- Beyazlılar, savunma hattını güçlendirmek için çalışmalara başladı. Yönetim, geçen yıl da gündeme gelen Dinamo Kiev’li Domagoj Vida için harekete geçti.

Spor
Savunma hattı için, hedefte yine o var!

Beşiktaş, son 2 yılda elde edilen istikrarlı görüntüyü gelecek dönemde de devam ettirmek için düğmeye bastı. Bu doğrultuda kadroyu güçlendirmek için çalışmalarına başlayan yönetim, ilk olarak stoper bölgesi için harekete geçti.

1 NUMARALI HEDEF: VİDA

Ara transfer döneminde Çin Ligi ekibi Hebei China Fortune’dan kiralanan Ersan Gülüm’ü sezon sonunda geri göndermeyi planlayan, bir diğer savunmacı Luiz Rhodolfo için de Brezilya ekibi Flamengo’yla görüşen Beşiktaş, yeni stoper konusunda gözünü Ukrayna’ya dikti. Geçen sezon da sık sık kulübün gündemine gelen Domagoj Vida’yı 1 numaralı hedef olarak belirleyen idarecilerin, 28 yaşındaki futbolcunun menaceriyle ilk teması kurduğu öğrenildi. 5 sezondur Dinamo Kiev’de forma giyen Hırvat futbolcudan olumlu geri dönüş alan Kara Kartal’ın, tecrübeli oyuncu için kulübüyle de hafta başında pazarlığa başlayacağı bildirildi.

sdkfjhsdjkfsf

BEDELİ 28 MİLYON TL

Dinamo Kiev formasıyla bu sezon 36 karşılaşmaya çıkan Vida, takımına 4 gollük katkı sağlamıştı. Hırvat futbolunun son dönemdeki en başarılı savunmacıları arasında yer alan yıldız için kulübünün 7 milyon Euro’luk (28 milyon TL) bir fiyat belirlediği konuşuluyor.