Saraybosna Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu... - Kültür Sanat
Törene çok sayıda davetli katıldı...

Saraybosna Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu...

Avrupa'nın en önemli film festivallerinden biri olarak gösterilen Saraybosna Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu.

Kültür Sanat
Saraybosna Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu...

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Ulusal Tiyatro'da düzenlenen ödül törenine yerli ve yabancı çok sayıda davetli katıldı.

Festival kapsamında, Ani Urushadze'nin yönettiği Gürcistan yapımı "Scary Mother" filmi en iyi uzun metrajlı film seçilerek "Saraybosna'nın Kalbi" ödülüne layık görüldü.

öAd

En iyi erkek oyuncu dalında "Saraybosna'nın Kalbi" ödülünü "Meda or The Not So Bright Side of Things" filmindeki rolüyle Serban Pavlu alırken, en iyi kadın oyuncu ise "Daybreak" filmindeki rolüyle Ornela Kapetani seçildi.

En iyi kısa metrajlı film ödülüne Antoneta Alamat Kusijanovic'in yönettiği "İnto the Blue" filmi layık görülürken, en iyi yönetmen ödülü ise "Meda or The Not So Bright Side of Things" fiminin yönetmeni Emanuel Parvu'ya verildi.

AdAl1

Festival kapsamında en iyi belgesel ödülünü Rati Oneli'nin yönettiği "City of the Sun" filmi alırken, Juri Özel Ödülü ise Zdenko Jurilj'in yönettiği "Home" filmine verildi.

Yarın ödül alan filmlerin gösterimiyle sona erecek 23. Saraybosna Film Festivali'nde 230'dan fazla film gösterildi.

Festivalde "Bal", "Süt" ve "Yumurta" üçlemesinin yönetmeni Semih Kaplanoğlu'nun "Buğday" filminin dünya prömiyeri yapıldı.