Sağlık Bakanlığı ile SGK arasındaki bağlantıyı sağlayan Medula Eczane sistemi kapandı! - Sağlık
Hastalar sorun yaşıyor

Sağlık Bakanlığı ile SGK arasındaki bağlantıyı sağlayan Medula Eczane sistemi kapandı!

Sağlık Bakanlığı ile SGK arasındaki bağlantıyı sağlayan ve eczanelerin kullandığı Medula adlı online işletim sistemi bu sabah saat 10.20 sıralarında kapatıldı. Yapılan açıklamaya göre alt yapı güçlendirme ve yenileme çalışmaları nedeniyle Medula sistemi kapatıldı.

Sağlık
Sağlık Bakanlığı ile SGK arasındaki bağlantıyı sağlayan Medula Eczane sistemi kapandı!

Bu gün Sağlık Bakanlığı ile SGK arasındaki bağlantıyı sağlayan ve eczanelerin kullandığı Medula Eczane online işletim sistemi kapatıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre alt yapı güçlendirme ve yenileme çalışmaları nedeniyle Medula sistemi kapatıldı dendi.

Son zamanlarda Medula eczane sisteminde yaşanan erişim sorunu büyüyor. SGK eczaneler ile Sağlık Bakanlığı arasındaki bağlantıyı sağlayan Medula Eczane sisteminde 11 Ocak çarşamba günü yaşanan erişim sorunu ile ilgili olacak sorunun en kısa sürede giderileceğini açıkladı.

Eczacılar yaptıkları açıklamada, “Medula sisteminin alt yapı yetersizliği nedeniyle sürekli sorunlar yaşıyoruz. SGK’nın konu ile ilgili kalıcı çözümler getirmesi gerekiyor.” açıklamalarında bulundu.

Eczacılar ise yaşanan sorun nedeniyle duydukları mağduriyeti dile getirdi. Medula’da sıklıkla yaşanan sorunlar nedeniyle eczacılar pek çok kez SGK ile karşı karşıya gelmişti.

110120171724332738653_3.jpg SGK'nın konu ile ilgili yaptığı açıklamada 'Kurumumuz alt yapı güçlendirme ve yenileme çalışmalarına esas teşkil etmek üzere MEDULA sistemimizde 11/01/2017 tarihinde saat 10.20 den itibaren hizmet verilememektedir. En kısa zamanda sistem yeniden hizmet vermeye başlayacaktır. Hizmet verilemeyen süre zarfında Manuel reçete ve Manuel işlemlere izin verilecektir.' dendi.

Medula eczane sistemi, eczacıların reçetelerini internet üzerinden sisteme girdiği adrestir.