Rus edebiyatının devi Tolstoy için mevlit okutacak! - Gündem
21℃
İstanbul
25 Eylül 2017
"Müslüman olarak vefat etti"

Rus edebiyatının devi Tolstoy için mevlit okutacak!

Lev Tolstoy'un Müslüman olduğu iddiasında bulunduğu kitaplar kaleme alan Dr. Arif Arslan, ünlü yazarın ölüm yıldönümünde mevlit okutacak. Arslan 2005'te "Tolstoy - Ünlü Rus Yazarın İslam Peygamberiyle ilgili Kayıp Risalesi" adlı bir kitap yayınlamıştı.

Gündem
Rus edebiyatının devi Tolstoy için mevlit okutacak!

Rus edebiyatının dev ismi Tolstoy'un ölümünden bir yıl önce Hz. Muhammed hakkında yazdığını ve "kayıp" olduğunu öne sürdüğü bir kitabı, "Tolstoy - Ünlü Rus Yazarın İslam Peygamberiyle ilgili Kayıp Risalesi" adıyla yayımlayan Dr. Arif Arslan, şimdi de mevlit okutacak.

"Tolstoy'un yazdığı ve kayıp olduğunu" öne sürdüğü kitabı Türkçe'ye çevirdiğini söyleyen Arslan, mevlidi ise ünlü yazarın ölüm yıl dönümü olan 20 Kasım'da okutacaklarını açıkladı.

T24'ün Diriliş Postası'ndan aktardığı habere göre, ünlü Rus yazarı anlamak için yazdıklarını okumanın yeteceğini söyleyen Arslan, “Müslüman’ın arkasından hayırlı işler yapmak bizim sorumluluğumuz" dedi.

2005'te yayımlanan kitabında, Tolstoy'un "Hz. Muhammed'in hadislerini derlediğini" anlatan Arslan, ünlü Rus yazarın "Müslüman olarak vefat ettiği" iddiasında. Arslan, Tolstoy'la ilgili 2011'de “Beni Bir Müslüman Olarak Kabul Edin” ve 2012'de de “Müslüman Tolstoy” yazmıştı. Arslan, kendisine Rusya’dan konuyu araştırması için teklif de geldiğini ancak öldürülme korkusundan dolayı talebi reddettiğini söyledi.