Özgür Mansur'dan muhteşem defile! / Özgür Masur kimdir? - Magazin
23℃
İstanbul
26 Eylül 2017
Fashion Week İstanbul'da ilk gün...

Özgür Masur'dan muhteşem defile!

Fashion week istanbul'un ilk gününde kapanış defilesiyle nefesleri kesen Özgür Masur için ünlüler akın etti.

Magazin
Özgür Masur'dan muhteşem defile!

Ünlü modacı Özgür Masur, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un ilk gün kapanış defilesini gerçekleştirdi. 2018 Couture Koleksiyonu'nu sundu. Ardından Monri'de özel bir parti veren Masur'u dostları yalnız bırakmadı.

sule-zorlu-d-174601WR_1

Partiye Ahu Yağtu, Burcu Esmersoy, Ezgi Mola, Şeyma Subaşı, Derin Mermerci, Hatice Şendil ve eşi Burak Sağyaşar gibi sanat ve cemiyet hayatından birçok ünlü katıldı.

ÖZGÜR MASUR KİMDİR?

1979 yılında İstanbul’da doğdu. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Tekstil bölümünden mezun oldu. Moskova’da katıldığı Leather Show’da Geleceğin Tasarım Yıldızı unvanını aldı. 2002’de İTKİB Genç Tasarımcılar yarışmasında üçüncü oldu. 2008 yılında bir erkek giyim firmasına koleksiyon hazırlayan Masur, yine aynı sene İF Uluslararası Moda Fuarı’na katıldı. Moda tasarımcısı kimliğiyle ilk koleksiyonunu Galata Moda Festivali’nde 2008 yılında sunan tasarımcı, aynı yıl showroom’unu açtı. Aşk-ı Memnu dizisinde Bihter karakterini canlandıran Beren Saat’in dizide Özgür Masur tasarımı bir elbise giymesi, Masur’un couture odaklı kariyerine yön verdi. 2009 yılından bu yana İstanbul Moda Haftası takviminde yer alan Masur, Soul by Özgür Masur adı altında hazır giyim tasarımı da yaptı. Haute couture ağırlıklı koleksiyonları, özellikle televizyon ve sinema yıldızları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.