Külünk: Kürtlerin ana vatanı Türkiye'dir... - Gündem
22℃
İstanbul
24 Eylül 2017
Ak Parti'li vekilden ders gibi sözler...

Külünk: Kürtlerin ana vatanı Türkiye'dir...

Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Kürtlerin ana vatanı Türkiye'dir. Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bu devlet Kürtlerin de Türklerin de Arapların da kendisine yar bilen herkesin devletidir" dedi.

Gündem
Külünk: Kürtlerin ana vatanı Türkiye'dir...

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'halk buluşması' programına katılan Külünk, burada yaptığı konuşmada, "Bu coğrafyada Türk'ün lehine ne varsa Kürt'ün lehinedir, Kürt'ün aleyhine ne varsa Türk'ün aleyhinedir" diyerek 'Emperyalizmin, Türk'ten de, Arap'tan da, Kürt'ten de intikam almak istediğini' ifade etti.

MEZARA GÖMÜP BAŞIMIZA TAŞ DİKMEK İSTİYORLAR

Külünk, "Hep birlikte bizi bu coğrafyada mezarımızı kazıp hepimizi mezara gömüp başımıza da taş dikmek istiyorlar. Onun için de diyorum ki emperyalizme karşı yeni baştan bir ayağa kalkış mücadelesidir, Recep Tayyip Erdoğan'ın vermiş olduğu mücadele. Emperyalizme karşı direnmek zorundayız ve birbirimizi sevmek zorundayız" diye konuştu.

kAlAnk2

'BU COĞRAFYA EMPERYALİZMİN DEĞİL, ÜMMETİN'

Bu coğrafyanın emperyalizmin değil, ümmetin olduğunu aktaran Külünk, konuşmasına şöyle devam etti: "Bunu unutmayın. Terör örgütü PKK, bir Kürt örgütü değildir. Hatta tam zıttıdır. Emperyalizme hiçbir zaman boyun bükmeyecek Kürt kardeşlerimizin üzerinden PKK, ABD ve batı emperyalizmiyle işbirliği yaparak, bu coğrafyanın talan edilmesinin önünü açmaya çalışmaktadır. Buna hep birlikte dur diyeceğiz. Kürtlerin ana vatanı Türkiye'dir. Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bu devlet Kürtlerin de Türklerin de Arapların da kendisine yar bilen herkesin devletidir."