Kemal Kılıçdaroğlu havlu attı! CHP Lideri 2019'da aday olmayacağını açıkladı... - Gündem
18℃
İstanbul
23 Ağustos 2017
Der Spigel'e konuştu...

Kemal Kılıçdaroğlu havlu attı! CHP Lideri 2019'da aday olmayacağını açıkladı...

CHP'nin düzenlediği "adalet yürüyüşü" sonrası birçok kişi Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu eylemle 2019'a hazırlandığını iddia etmişti... Ancak Kılıçdaroğlu Alman Der Spigel dergisine verdiği mülakatta 2019'da aday olmayacağını açıkladı...

Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu havlu attı! CHP Lideri 2019'da aday olmayacağını açıkladı...

CHP'nin düzenlediği "adalet yürüyüşü" sonrası birçok kişi Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu eylemle 2019'a hazırlandığını iddia etmişti... Ancak Kılıçdaroğlu Alman Der Spigel dergisine verdiği mülakatta 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmayacağını açıkladı... Kılıçdaroğlu, "Ben partiler üstü erkek ya da kadın aday istiyorum." dedi.

Kılıçdaroğlu, Alman Der Spiegel dergisine açıklamalarda bulundu.

YİNE ABDULLAH GÜL'Ü GÜNDEME GETİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylığının mantıklı bir öneri olup olmayacağı sorusuna Kılıçdaroğlu, "Abdullah Gül kendi geleceğine kendisi karar vermelidir ancak seçimlere iki yıl varken şimdi bir isim verme yanlışını yapmam." yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, kendisinin aday olup olmayacağı yönündeki soru üzerine de "Hayır. Ben partiler üstü erkek ya da kadın aday istiyorum." diye konuştu.

"GÜLEN'İN SORUMLULUĞU KONUSUNDA ŞÜPHEM YOK"

Türkiye'de 15 Temmuz gecesi neler yaşandığı sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, ''Benim darbe girişiminde Gülen'in sorumluluğu konusuna dair en ufak bir şüphem yok. Gülen ekibi yıllarca devletin kurumlarına sızdı. Polisi, adaleti ve askeriyeyi kontrol altında tuttular.'' ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN AB'YE GİRECEĞİNE..."

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin AB üyelik sürecine de değinerek, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin AB'ye gireceğine her zamankinden daha fazla inanıyorum. Üyelik sürecini devam ettirmeliyiz. Avrupa'nın Türkiye'deki demokratlarla iş birliği yapmasını arzuluyorum. 9 Temmuz'daki protestolardan çıkan açık mesaj şuydu: Muhalefet yaşıyor. Birçoğu bizi bekliyor.''