Kan donduran cinayet!Genç kadının cesedi banyoda poşet içinde bulundu - Gündem
18℃
İstanbul
22 Eylül 2017
Polis bir süre gizlenip bekledi...

Kan donduran cinayet! Genç kadının cesedi banyoda poşet içinde bulundu

İzmir'in Çiğli ilçesinde bir kadın bıçaklanarak öldürüldü. 28 yaşındaki Funda Gülmez'in cesedi, banyoda bir poşet içinde bulundu.

Gündem
Kan donduran cinayet! Genç kadının cesedi banyoda poşet içinde bulundu

Yakakent Mahallesi'ndeki bir apartmanın 8. katında yaklaşık 3 aydır Ü.Ş. ile yaşayan Funda Gülmez'den haber alamayan yakınları bu adrese gitti. Eve girenler genç kadının cesedini banyoda naylon poşete sarılı halde bulundu. Durum hemen polis ekiplerine bildirildi. Cesette bıçak izleri olduğu belirlendi.

İhbar üzerine gelen polis, Gülmez’in bıçaklanarak öldürüldüğünü belirledi. Aile yakınları karakola götürüldü.

Polis Ü.Ş.’nin aramalara yanıt vermemesi üzerine durumdan şüphelenip apartman çevresinde gizlenerek bir süre gelmesini bekledi. Polis, beklemenin sonuç vermemesi üzerine Ü.Ş.’yi yakalamak için çalışma başlattı.

Cenaze otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Polisin başlattığı soruşturma sürüyor.

BAŞKA BİR YERE Mİ ATACAKTI?

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, görgü tanıklarını dinleyip çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını incelemeye aldı. Kardeşine ait evde maktul ile beraber yaşayan Ü.Ş, cinayeti işlediği şüphesiyle polis tarafından aranıyor.

Ü.Ş'nin, Gülmez'i öldürdükten sonra bir yere atmak için cesedini poşete sardığı ancak daha sonra kaçtığı ihtimali üzerinde duruluyor.