İzzet Çapa, Cengiz Semercioğlu'na seslendi: Kıvırma Cengiz! - İzzet Çapa
18℃
İstanbul
25 Eylül 2017
İzzet Çapa
İzzet Çapa

Kıvırma Cengiz!

Kıvırma Cengiz!

Yazarlar

Bak Cengiz en başta şunu söyleyeyim, öyle sağda solda gıyabımda atıp tuttuğun gibi benim Hürriyet’le hiçbir alıp veremediğim yok kardeşim. Derdim, o kocaman müessesenin içindeki köylü kurnazı-küçük adamlarla, yani bizzat sen ve senin gibilerle...

Şimdi diyeceksin ki “Sen Hürriyet’ten kovulduktan sonra böyle atar tutar oldun İzzet”. Aslında meselenin doğrusunu buz gibi biliyorsun, konumuz da bu değil ama gel bir kez daha kısaca anlatayım.

Hakkımda mesnetsiz iftiraların atıldığı o dönemden sonra patronun beni holdingin genel merkez binasına çağırdı. En büyük patron Vuslat Hanım, şahitlerin de olduğu o toplantıda bana, “Gitmene izin vermiyorum, sen bize lazımsın” dedi.

Oysa benim Hürriyet’le derdim o meseleden aylar öncesine uzanmaktaydı. Bıkmıştım çevirdiğiniz dolaplardan. Arkamdan "Zengin piçi" diye atıp tutmanızdan sıkılmıştım.

Sizlerle baş edemeyecektim ve "Bu bana ders olsun" deyip, çekip gittim. Ama sizlere de boyun eğmedim, bu da size ders olsun istedim. Gelelim sadede.

Daha önce de iki kere istifa ettim Cengiz hatırladın mı? Elbette hatırladın. Ama o çok sevdiğin Fikret Abi’nle, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Karaköy Colonie’deki bir öğle yemeğine götürüp beni geri dönmeye ikna ettiler. O zamanlar da buna çok üzüldüğünü biliyordum. Velhasıl öyle ağzında eveleyip gevelediğin gibi ben oradan kovulmadım kardeşim. Onlarca şahidin de, senin de bildiğin gibi kendim gittim. Yani bana “Sen kovuldun, kuyruk acın” var mavallarını hiç boşuna okuma.

jhfjfg54

Şimdi gelelim senin bugünkü yazına... Aylardır sorduğum sorulara bugün köşende isim vermeye bile cesaret edemeden kendince bir cevap yazmışsın. Her zamanki gibi yine yalanlar söyleyip, kıvırmışsın. Şimdi ben buradan o soruları bir daha yöneltiyorum sana. Eğer bir parça adamsan ve zerre meslek ahlakın kaldıysa bu sorulara ister Kelebek’teki köşenden, ister sosyal medya hesabından cevap ver. Yok olmaz dersen, bana bir e-mail at. Aynen yayınlamazsam ve mümkün değil ama haklıysan, senden özür dilemezsem de ben adam değilim. Hodri meydan!

vgretgtrh

Bir - Bugünkü yazında, “Mahsun filmini haber yaparız. Ne nikah şahitliğimiz kalır ne de PR’cı eski eşimiz...” demişsin. Soruyorum!

Mahsun’un nikah şahidi ve kadim dostu senin de bağlı bulunduğun gazetenin tepe yöneticisi Firket Ercan değil mi?

Mahsun’un ‘Vezir Parmağı’ da dahil bugüne kadar çektiği tüm filmlerin PR, basın organizasyon işlerini, ortağın Selim Akçin’in eski eşi Filiz Öcal’ın PR şirketi Deep İletişim yapmadı mı? PR’cı Filiz’le, eski kocası Selim ve senin arandaki bu akçeli hukuk sence etik mi?

İki - Bugünkü yazında bahsetmemişsin ama kardeşin Cem Semercioğlu’nun yapım şirketinden gelen yüzlerce habere gazeten Kelebek’te imtiyaz sağlamadın mı? Sence bir gazete yöneticisinin, kardeşinin yapım şirketinin haberlerini gazetesinde çarşaf çarşaf yayınlaması etik mi? Buradan götürdüğünüz paraları içine sindirmek için hangi sodayı kullanıyorsun?

Üç - Medyada gazeteciliğinden çok PR’cılığıyla tanınan, bir dönem benimle de çalışan Faik Erdemli imzasıyla giren haberlerde rant ilişkisi var mı, yok mu? Eğer adamsan Faik’in kimlerden, ne karşılığında haber yapmak için para aldığını açıkla. Sen açıklamazsan ben açıklarım. Faik, medyanın amiral gemisi Hürriyet’te kadrolu- sigortalı olarak mı çalıştı, yoksa senin çantacın kontenjanından mı haber yapar oldu Kelebek’e? Acun’un PR işlerini almak için Faik’le Acun’a gönderdiniz mi? Acun’un PR işlerini almak için gazeteni baskı aracı olarak kullandın mı?

Dört - Çok ünlü bir televizyon patronunun adı bende saklı eski eşi, Faik aracılığıyla Selim Akçin’in beğendiği 3 bin Pound’luk montu Londra’dan satın alıp, bizzat Faik eliyle Selim’e göndermedi mi? Montu fazla cafcaflı bulan Selim, “Faik bunu sat, parasını getir bana” dedi mi, demedi mi? Sence bir gazetecinin haber kaynağından 15 bin liralık hediye alması etik mi? Bu olayı hiç duymadın mı, yok eğer duyduysan konuyla ilgili ne yaptın?

Beş - Sen, Selim Akçin, Star’ın tepe yöneticisi Ömer Özgüner ve Faik Erdemli, birlikte kurduğunuz medya sitesi MedyaTava’da çıkarlarınızı manipüle etmek için haber yaptnız mı, yapmadınız mı? Eğer aksini iddia ediyorsan hatırlatırım, önümde kocaman bir dosya var MedyaTava’yla ilgili. Gün gün yazarım hangi haberleri yaptığınızı ve siteyi kendinize yakın adamları önemli pozisyonlara getirmek için nasıl kullandığınızı... Bence sen açıkla, yoksa medyadaki cevval üçlünün bütün koordinatlarını deşifre etmeye doğru gidiyor mesele bilesin... (Ben sana Cihangir Susam ve vefat etmiş bir abinin eski eşi diyeyim, ötesini sen anla kardeşim...)

Altı - Medyada da günlerce haber olan Samsung cep telefonu olayında faturayı çıkarıp herkesi susturmuştun. Şimdi ben sana soruyorum. O telefon TV8’de çalıştığın dönemde herkesin önünde sana hediye edilmedi mi? Gösterdiğin fatura Faik’in daha önce kendine kredi kartı ile aldığı başka bir cep telefonuna ait değil mi? İnsanları başkasına ait faturayla kandırmak gazetecilik ahlakına yakışır mı?

Yedi - Hürriyet’ten kaç para maaş aldığını biliyorum, yalanlamaya kalkarsan bordronu yayınlarım. Şimdi soruyorum, memleketin ekonomisi bu kadar sıkıntı yaşarken, kazandığın o orta düze maaşla bu inanılmaz serveti nasıl elde ettin kardeşim? Bindiğin pahalı araba ve Cihangir’deki astronomik daireyi maaşınla mı aldın? Yok, değilse nasıl, kimlerden gelen paralarla? Ve kimin üzerine kaydettirdin? Eşinin ve senin evlendikten sonraki mal beyanındaki artışı açıklamaya yüreğin var mı?

Sekiz - Yine bugünkü yazında “Çalgı Çengi’yi haber yaparız. Ne Ahmet’le Murat’tan para aldığımız kalır, ne gizli saklı çevirdiğimiz dolaplar...” demişsin. Soruyorum, ‘Çalgı Çengi’ filminin de basın PR işini Filiz Hanım yapmadı mı?

Dokuz - Daha çevrilmeye başladığı günden itibaren gazetende haber olan Şahan Gökbakar’ın filmi ‘Recep İvedik’ de Filiz Öcal’ın şirketi Deep İletişim’le çalışmıyor mu?

On - Sosyal medya hesaplarından takip ediyoruz. Maşallah Evliya Çelebi gibi olmuşsun. Bu seyahatlerin kaçının parasını cebinden ödedin? Kaçını seni seyahate götüren dostların karşıladı? Bu seyahatlerden sonra kaç tanesiyle ilgili haber yaptın ve yaptırdın gazetende?

On bir - Gazetenin yazarlarının dünyanın dört bir tarafına yaptığı astronomik ballı seyahatleri, senin haber kaynağın olan sanatçılara satılan şarkı sözlerini ve buralardan kazanılan paraları etik buluyor musun?

On iki - BKM’nin filmi ‘Dedemin Fişi’ ile ilgili yazdığım eleştiri yazısının Kelebek’ten çıkarıldığı gün, senin aynı filmle ilgili muazzam bir övgü yazısı döşenmiş olman tesadüf mü? Benim gibi senin de aklına ‘Bu işte bir Çapanoğlu var’ sorusu gelmiyor mu?

Ve son soru: Dürüstlüğünden kimsenin şüphesi olmayan okur temsilciniz Faruk Bildirici’nin Kelebek’i eleştirdiği Trump Tower haberini köşesinden akşam yedide çıkarttırdığınız gün kutlama yaptınız mı, yapmadınız mı? ‘Fincanı taştan oyarlar’ diye tempo tuttunuz mu, tutmadınız mı? Sizinle aynı gazetede çalışan namuslu bir kalemin yazısını dolaylı yoldan sansürlemeyi etik buluyor musunuz?

PS: Gözlerinden öperim, adamsan tez vakitte cevabını bekliyorum... Nys sn mşglsn glb, kib by!

Yorum Yap
Yorumlar
 • Mine

  Helal olsun

 • Orhan Suat

  TEBRİKLER ADAMSIN İZZET ÇAPA HELAL OLSUN İYİ GEÇİRMİŞSİN BU SÖZDE DÜRÜST AMA ÖZDE YAMUK ADAMA

 • İrem

  HELALL BE????????

 • Sahver İkizoglu

  Helal olsun gerçekler bir bir çıksın ortaya iyi olmuş bu ara çok konuşuyordu
  Yüreğine kalemine sağlık
  Sevgili Izzet Çapa

 • Muhammed

  O değil de arkadaş bu pr mr ayağına yazarlar piyasayı mı tokatlıyormuş wayyy be!

 • Nuray Genç

  Zaten bir şeylerin farkındaydık ama elle tutulur bir şey yoktu helal olsun size????????????

 • Mehtap Clk

  Tebrikler özellikle 10. Sorunun cvbını cok merak ediyorum tabi yürek varsa acıklar

 • Ülkü

  Yazın ki yazın ki,bir yerden başlasın sökülmeye bu pislik ağları.Türkiye'yi bitiren RANT EKONOMİSİ,YE YE DOYMADILAR.ELLERİNİZE SAĞLIK İZZET ÇAPA.

 • Zeynep

  İzzet bey aynı zamanda BKM ile çalışan gupse Özay a verilen destekte çok enteresan.Recep İvedik'i bile mumla aratan 2 kötü filme deliha ve görümce ye verilen destek kaç filme verildi acaba yapılan tüm haberlerde gupse Özay inanılmaz bir senarist ve özel hayatında ki erkek arkadaşını da yaratan kişi.cengiz bey de hergün bahsediyor zaten yazı ve programında. Gülse Birsel faktörünü de unutmamak lazım tabii.İlişkiler yumağını anlamak mümkün değil gerçekten tşk

 • Metin Yesildag

  iki kelimeyi bir araya getiremeyip patron yalayarak bir yerlere geleb oportunist dingilleri iste boyle beynin ile doveceksin adam resmen agzina agzina vurmus.... daha fazlalarini da seversin sen cengizim istakoz var yersen hem istedigin gibi 3 kurus fazla ama kirmizi gerci para vermeyi de sevmezsin ya sen neyssssse.....!!!

 • Duygu Katman

  Tek kelime ile sevimsiz bir adam bu Cengiz Semercioglu.Sabah programini bu adam yüzünden seyretmiyorum, samimiyetsizlik akıyor.Seren Serengilin, Gülben Ergen ile ilgili ona attığı fırçayı adam yaladı yuttu.Orada bile nasıl nasıl riyakar davrandı görmek lazım...

 • Zeynep

  Pislik dolmuş heryer....

 • Fatma

  Helal olsun abim, onuncu sorunun cvbı ltfn, gupseyi neden pöfpöfledigi belli, resmen para yedirmiş

 • Yenisey

  seni fazla tanımam izzet çapa. severim seni diyemem, nefret de edemem.
  ama cengiz semercioğlu'nun çiğliğine,ikiyüzlülüğüne,içtenpazarlıklılığına,basitliğine,kalıbının adamı olmamasına şahidim, söz konusu olaylar da yıllar boyunca gördüklerim; yoksa anlattıklarından sonra edinmiş değilim bu izlenimi.
  tekrar söyleyeyim senin ve kişiliğin hakkında yorum yapacak kadar bilgim yok o yüzden hakkımı saklı tutuyorum.

 • Semra Antep

  Onu bilmem de sen adamsın helal olsun

 • İrfan Ülger

  İzzet bey merhaba
  Bu okuduklarım beni hiç şaşırtmadı sadece tebessüm ederek okudum. Çünkü bu cengiz le lise son sınıfı (güngören izzet ünver lisesi 6 -edb. A ) aynı sınıfta okudum. Ve bu cengizin sahtekarlıkları o zamanda vardı. Bu sahtekar sınıf başkanıydı. O zamanlar okula geç kalanlar için "geç kalma izin belgesi"gibi bir belge vardı. Bu arkadaşın devamsızlığı çoktu. Müdür yardımcısının odasından çaldığı bu belgelere sahte imza ile düzenlemekten yakalandı. Uyarı cezası aldı. Sınıf başkanlığından atıldı. Yani 17 yaşında bir lise talebedi iken kimsenin aklına gelmeyen bu sahtekarlığı yapan birkişi,sizin yukarda saydıklarınızı hobi olarak yapar.

 • Hakkı Hak

  Adamım diye geziyor böyle tipler ve bu yazıdan sonrada ben eminim ki yine gezecek bu onursuz hayasız karakter hatta değeri artacak

 • Emeklimedyaemekçisi

  Teşekkürler. Ve lütfen vazgeçmeyin. Emin olun sizi okuyor, izliyorlar. Duymazdan, görmezden gelseler de, çıt çıkarmasalar da soğuk terler döküyorlar. Onlar da biliyorlardı, bıldır yenen hurmaların, çevrilen dolapların hesabı bir gün sorulacaktı. Ben en çok Ombudsman Faruk'a üzülüyorum. O gerçekten namuslu ve temiz bir adamdır.