Ivanka'dan sonra Mariya da Suudi Arabistan'da kapandı! - Dünya
28℃
İstanbul
20 Eylül 2017
Rusya'da gündem değişti...

Ivanka'dan sonra Mariya da Suudi Arabistan'da kapandı!

Rus Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suudi Arabistan’a gitti. İkili görüşmelerde başını kapatıp, fotoğraflarını paylaştı. Rusya’nın gündemi değişti. Ivanka Trump'da babası Donald Trump ile gittiği Suudi Arabistan'da başını örtmese de boynundan bileklerine kadar kapalı bir kıyafet giymeyi tercih etmişti.

Dünya
Ivanka'dan sonra Mariya da Suudi Arabistan'da kapandı!

Rus Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suudi Arabistan gezisinde de kıyafetiyle sürpriz yaptı. Geziye kıyafet olarak önceden hazırlandığı her halinden belli olan Zaharova, Facebook hesabından başını örttüğü fotoğrafları paylaştı.

MÜSLÜMAN RUSLAR ÇOK MEMNUN OLDU

Fotoğrafların altına not da düşen Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü "Suudi Arabistan'a ayak bastığımızda bana kıyafet konusunda kurallara uyup uymayacağımı sordular. Ben de elbette uyacağım dedim" diye yazdı.

mariya

Ancak bu fotoğraflar Rus takipçilerince negatif karşılandı. Yapılan yüzlerce yorumda özet olarak, "Bu cambazlık senin neyine. Müslüman Arap ülkesinde geleneklere saygılı olmak normal. Ancak bunu bir şov şekline dönüştürmek hiç yakışmamış" yorumları yapıldı.

mariya2

IVANKA TRUMP DA KAPALI KIYAFET GİYMİŞTİ

Rusya'da bulunan Müslümanlar ise Zaharova'ya övgüler yağdırdı. Geçtiğimiz aylarda Melania Trump ve Donald Trump'ın kızı Ivanka'nın Suudi Arabistan'da örtünmemesi de tartışma konusu olmuştu.

Avanka_