İşte MİT TIR'ları kumpasının kurulduğu masa! Bakın o masada kimler var? - Gündem
23℃
İstanbul
17 Ağustos 2017
Şok iddia...

Güneş'ten MİT TIR'ları kumpasının kurulduğu masa iddiası!

Güneş Gazetesi MİT TIR'larına kumpas kurulmasına ilişkin olarak şok bir iddiayı gündeme getirdi... Güneş'in haberinde, Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlanan ihanet haberinin Zaman Gazetesi'nde gerçekleştirilen bir toplantıda kurgulandığı iddia edildi... İddiaya göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da o masadaydı...

Gündem
Güneş'ten MİT TIR'ları kumpasının kurulduğu masa iddiası!

Güneş Gazetesi MİT TIR'larına kumpas kurulmasına ilişkin olarak şok bir iddiayı gündeme getirdi... Güneş'in haberinde, Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlanan ihanet haberinin Zaman Gazetesi'nde gerçekleştirilen bir toplantıda kurgulandığı iddia edildi... İddiaya göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da o masadaydı...

MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili Cumhuriyet Gazetesi’nde yayımlanan ihanet manşetinin perde arkası aralanıyor. Savcılığın da sıkı takibindeki konuya ilişkin en net belge, bizzat eli kanlı darbeci terör örgütü FETÖ’nün elebaşı Fetullah Gülen’in sahibi olduğu Zaman Gazetesi’nde 18 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanan haber ve fotoğraf oldu.

zaman_gazetesi_

DETAYLAR TEK TEK KONUŞULDU

Güneş'in iddiasına göre, sonradan kapatılan Zaman Gazetesi’ni 17 Mayıs 2015 tarihinde ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile halen firarda olan FETÖ’nün “medya tetikçisi” Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı aynı masada bir araya geldi. Masada, görüntüleri FETÖ’nün medya tetikçisi Can Dündar’a vererek Cumhuriyet Gazetesi’nde yayımlanmasını sağladığı için “casusluk” suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılan ve tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu da yer aldı.

MEDYADA YAYINLAMA KARARI

Yine aynı habere göre, masada, MİT TIR’larını durduran savcı, hakim ve askerlerin çektikleri görüntüler Kılıçdaroğlu ve Berberoğlu’na izlettirildi. Masada, kumpas görüntülerinin Meclis kürsüsünden değil, medyada yayımlanması kararlaştırıldı. Dumanlı, Kılıçdaroğlu ve Berberoğlu, kasedin hangi gazetede ve ne zaman yayımlanacağı konusunda anlaştı, tezgah kuruldu. Buna göre; o görüntüler 7 Haziran genel seçimlerine bir hafta kala Cumhuriyet’in manşetine çıkacak, hem MİT hem de hükümet köşeye sıkıştırılacaktı.

ihanet_masasA2

CAN DÜNDAR’A ELDEN TESLİM

Güneş Gazetesinin haberinde görüntülerin planlandığı üzere, Kılıçdaroğlu’na verildiğini onun da Can Dündar’a ulaştırması için Berberoğlu’na teslim ettiği ileri sürüldü. İddiaya göre, Enis Berberoğlu, 27 Mayıs’ta Cumhuriyet Gazetesi yakınlarında buluştuğu dönemin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a flash bellek içinde görüntüleri verdi. Bu trafik, Berberoğlu’nun HTS kayıtlarıyla da bizzat savcılık tarafından tespit edildi. Dündar da Türkiye’den firar ettikten sonra kaleme aldığı “Tutuklandık” isimli kitabında, görüntüleri kendisine “solcu bir vekilin getirdiğini” yazdı.

2 GÜN SONRA İTİRAF GİBİ SÖZLER

Güneş Gazetesi, Kılıçdaroğlu'nun, Dumanlı ile görüşmesinden 2 gün sonra Hürriyet’e yaptığı açıklamada ilk defa TIR’lara ait görüntülerden bahsettiğini belirtiyor ve “MİT TIR’larının filmleri var. Kamyonlardaki kasaların nasıl açıldığının, bombaların görüntüleri var. Ben de seyrettim” dediğini kaydediyor. Gazeteye göre, Kılıçdaroğlu bu açıklama ile ihanet kasedini, Zaman Gazetesi’nde izlediğini ve teslim aldığını itiraf etmiş oldu.

ihanet_masasA3

DUMANLI PANİĞE KAPILDI

Güneş Gazetesi 17 Haziran’da bu iddialar için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama beklediğini belirtiyor... Ancak cevabın ondan değil, okyanus ötesinden, firari FETÖ’cü Ekrem Dumanlı’dan geldiğini kaydediyor. "Dumanlı, panik içinde attığı tweetlerde her şeyi itiraf etti" diyen gazete, Dumanlı'nın Kılıçdaroğlu’na o kasedi verdiği görüşmeye dair fotoğraf için “Eski bir tarihe ait” yalanını ortaya attığını belirterek,"Oysa o kare, 17 Mayıs 2015’te toplanan kumpas masasında çekilmiş, bir gün sonra da o dönem genel yayın yönetmeni olduğu Zaman Gazetesi’nde yayımlanmıştı." diyor...

BERBEROĞLU 25 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞTI

“Casusluk”tan aldığı hüküm nedeniyle Mal- tepe Cezaevi’ne konulan CHP’li vekilin tutuk- luluğuna yapılan itiraz da reddedilmişti.
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, durdurulan MİT TIR’ları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği için yargılanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na ilişkin davayı 14 Haziran’da karara bağlamıştı. Mahkeme heyeti, Berberoğlu’nu “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak” suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırmıştı.

enis_berberberogIlusilivri

ADLİYEDEN CEZAEVİNE

Kaçacağı veya saklanacağı şüphesiyle tutuklanmasına karar verilen Berberoğlu, İstanbul Adalet Sarayı’ndan doğruca Maltepe Cezaevi’ne götürülmüştü. Berberoğlu’nun avukatlarının tutuklamaya yaptıkları itiraz da mahkemece reddedilmişti.
FETÖ’cüler durdurmuştu
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) emrine verilen TIR’lar, 3 yıl önce FETÖ’cü asker, savcı ve hakimlerin kumpasıyla Hatay ve Adana’da durdurulmuştu. Araçlarda bulunan MİT görevlileri silah tehdidiyle etkisiz hale getirilerek, aramalar yapılmıştı. Çekilen görüntüler de FETÖ’nün gazetesi Zaman’ın Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’ya servis edilmişti.