iPhone 8, Android'den ayrılmak için çok iyi bir geçiş cihazı olabilir! - Teknoloji
16℃
İstanbul
24 Eylül 2017
Hem yazılımı hem de işletim sistemi ile 1 numara olacak...

iPhone 8, Android'den ayrılmak için çok iyi bir geçiş cihazı olabilir!

Apple'ın üzerinde çok fazla durduğu iPhone 8, Android kullanıcılarının iOS ekosistemine geçmesi için çok uygun bir cihaz olabilir...

Teknoloji
iPhone 8, Android'den ayrılmak için çok iyi bir geçiş cihazı olabilir!

Eğer bir Android kullanıcısıysanız, iPhone 8 sizin için çok iyi bir iOS’a geçiş telefonu olabilir. Bunun nedenini Apple’ın günümüz trendlerine daha fazla uyum sağlamaya başlaması olarak da açıklayabiliriz.

Cep telefonları, başlarda küçük ekranlı ve yalnızca insanlarla iletişimimizi sağlayan cihazlardı. Daha sonra birkaç küçük uygulama geldi, internet erişimi sağlandı ve gelişimine hızlıca devam etti.

bd1a273ecf3b049d489c1a7945da1b629583d6bb

Ardından ilk iPhone tanıtıldı, bundan tam 10 yıl önce. Hayatımıza 'akıllı telefon' diye bir terim girdi. Apple çok uzun yıllar iPhone’lar ile akıllı telefonların gideceği yönü belirledi. Birçok işletim sistemi, dev telefon markaları bu teknoloji devrimine ayak uyduramayıp yok oldu.

İlk zamanlar birkaç modelle sınırlı olan akıllı telefonlar, özellikle Çinli firmaların oyuna katılmasıyla sınırsız seçeneğe ulaştı. Artık istediğiniz herhangi bir özelliğe sahip akıllı telefon bulmak mümkündü.

Sonunda ulaştığımız nokta, dünya Android telefonlara doydu. Onlarca marka, yüzlerce modelden sonra insanlar istediklerini buldular ve aldılar. Bu dönemde Samsung gibi çok yönlü markalar çok fazla sayıda model üreterek, her kesimden kullanıcıyı kendilerine çekmeyi başardılar.

834e126aa57c3755f83d18c392e15e07dd2f4f9d

Apple gibi bir teknoloji devi ise tek model ile müşterilerini markasına bağlamaya çalıştı. Fakat bunun yeterli olmayacağını, insanların farklı isteklerine de kulak vermesi gerektiğini fark etti ve iPhone 6 ile birlikte iki farklı model tanıtmaya başladı. Böylece artık hem büyük ekranlı hem küçük ekranlı telefon isteyen kullanıcılarına hitap edebiliyordu.

Bugüne geldiğimizde ise Apple yine bir yeniliğe giderek 3 farklı iPhone modelini aynı anda tanıtacak. Geçtiğimiz yılın modellerinin geliştirilmiş hali olan iPhone 7S ve 7S Plus, ayrıca iPhone’ların 10. yılına özel olan iPhone 8.

Apple, akıllı telefon yelpazesinin ne kadar genişlediğinin farkında. Bu nedenle şu ana kadar her zaman koruduğu katı kurallarını yavaş yavaş yıkarak tek bir modele değil, birden fazla modele odaklanıyor.

4600ac36e6b65f9ede7298409297b50239f829c0

Apple gerektiğinde kurallarını yıkabileceğini, Galaxy Note serisinde S-Pen’in çok fazla sevildiğini ve kullanışlı olduğunu gördükten sonra, iPhone’un yaratıcısı Steve Jobs’un tamamen karşı olduğu kalemleri iPad’e getirdiğinde görmüştük.

Dolayısı ile iPhone 8, Apple’ın kullanıcıları dinleyerek ürün çeşitliliğini arttırdığı ve üzerinde çok fazla çalıştığı bir cihaz. Bu yüzden Android’den ayrılmayı düşünenler için iPhone 8 muhteşem bir geçiş cihazı olabilir.