İhlas Grubu'nun tetikçisi Cem Küçük'ten 'Ceren Kenar' çıkışı - Medya
22℃
İstanbul
22 Eylül 2017
"Ayrılmadı, kovuldu..."

İhlas Grubu'nun tetikçisi Cem Küçük'ten 'Ceren Kenar' çıkışı

İhlas Grubu'nun tetikçisi Cem Küçük, Ceren Kenar'ın Türkiye gazetesinden istifa etmediğini, Sevan Nişanyan'la ilgili tweet'i nedeniyle kovulduğunu öne sürdü

Medya
İhlas Grubu'nun tetikçisi Cem Küçük'ten 'Ceren Kenar' çıkışı

Gazeteci Ceren Kenar, dün sosyal medyadan, 2013 yılından bu yana köşe yazarlığı yaptığı Türkiye gazetesinden ayrıldığını duyurdu.

Kenar, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Artık Türkiye gazetesinde ve başka bir mecrada yazmayacağım” dedi.

‘AYRILMAMIŞ BİLAKİS KOVULMUŞTUR’

Türkiye gazetesinde köşe yazarlığına başlayan Cem Küçük ise Twitter hesabından Ceren Kenar'ın istifa etmediğini, kovulduğunu yazdı.

İhlas Grubu'nun tetikçisi Küçük sosyal medyadan şu mesajı paylaştı: “Ceren Kenar’ın bir yalanını ifade etmek ve medya camiasını doğru bilgilendirmek durumundayım. Ceren Kenar kendi isteğiyle gazetemizden ayrılmamış, bilakis kovulmuştur. Kenar’ın suçu ve suçluyu öven kriminal bir tweeti sebebiyle kurumumuz böyle bir işlem yapmıştır. Türkiye gazetemiz bir suçlunun hapisten kaçmasını överek suç işleyen bu şahsı ilkeleri gereği atmıştır. Peygamber Efendimize iftiralar atan mücrim şahsın hapisten kaçmasının övülmesi asla kabul edilemez. Bu TCK’ya göre de suçtur.”

Küçük, mesajının sonuna “İşte ilgili şahsın suç içeren ve Peygamberimize iftiralar atan mücrimin hapisten kaçmasını öven twiti budur” diyerek Kenar’ın paylaştığı mesajın görselini ekledi.

Ceren Kenar'ın ayrılması hakkında açıklamanın ise İhlas Grubu yönetiminden değil, grubun tetikçisi Cem Küçük'ten gelmesi de ilginç bir detay olarak kayıtlara...

kjbfrgtggg