Hemşehrilerinden İbrahim Erkal'a anlamlı hareket! - Magazin
19℃
İstanbul
23 Eylül 2017
İsmi artık orada yaşayacak...

Hemşehrilerinden İbrahim Erkal için anlamlı hareket!

Bir süre önce evinin önünde baygın halde bulunan daha sonra bitkisel hayata girip yaşam mücadelesini kaybeden İbrahim Erkal'a hemşehrilerinden anlamlı hareket. Şarkıcının isminin, memleketi Erzurum'daki bir sanat merkezine verilmesi kararlaştırdı.

Magazin
Hemşehrilerinden İbrahim Erkal için anlamlı hareket!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce İstanbul'da geçirdiği beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Erzurumlu şarkıcı ve söz yazarı İbrahim Erkal için anlamlı bir çalışmaya imza attı. Bir sanat merkezine ünlü sanatçının isminin konulması büyük beğeni topladı.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erkal'ın vefatının Erzurumlu hemşehrilerini ve sevenlerini hüzne boğduğunu belirtti.

Erkal'ın acısını hala yüreklerinde hissettiklerini ifade eden Sekmen, şunlar kaydetti:

"İlimizin bağrından kopan, sanat camiasında sayısız başarılar yakalayan, şehrimizi ve Erzurumlu'yu en güzel şekilde ülkemizde temsil eden İbrahim Erkal, bu kentin sanat hayatında yetiştirdiği en büyük değerdir. Biz de bu düşünceden yola çıkarak eski Dadaş Sineması'nda halen yapımı süren sanat merkezine Erkal'ın adını verdik. Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisinden de bu karar çıktı. Konuyla ilgili hassasiyet gösteren meclis üyelerimize teşekkür ediyorum."

Sekmen, merkezin açılışına Erkal'ın ailesini davet edeceklerini belirterek, "Sanatçımızın ailesini de davet ederek, merkezimizin açılışını yapacağız. İnşallah bu merkezde İbrahim Erkal gibi nice güzel sesli sanatçı ve söz yazarı yetişecek." ifadelerini kullandı.