Hakkari'de elektrik hatları yer altına alınıyor - Yaşam
18℃
İstanbul
25 Eylül 2017
En büyük sorun kaçak...

Hakkari'de elektrik hatları yer altına alınıyor!

Şirketimiz, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) hizmet bölgesinin genelinde olduğu gibi Hakkari ilinde de enerji kalitesini ve sürekliliğini artırmak ve tüketicilerine daha iyi hizmet vererek müşteri memnuniyetini artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yaşam
Hakkari'de elektrik hatları yer altına alınıyor!

Hakkari Belediyesi tarafından başlatılan yeraltı inşa ve asfaltlama çalışmalarına Şirketimiz de katılarak çalışma yapılan güzergahtaki AG ve OG hatlarının kesitlerini artırarak hatları yer altına alma çalışmalarına başlamıştır.

VEDAŞ Hakkari İl Müdürü İsmail ÖZDEMİR, havai hatların yer altına alınması çalışması sırasında şu ifadelerde bulundu:

“ Enerji kalitesini ve sürekliliğini artırarak tüketicilerimize en iyi hizmeti vererek müşteri memnuniyetinin artırılmasını sağlamak için projelerimizi hayata geçirmekteyiz. Hakkari-Van yolu üzerinde bulunan; Keklikpınar, Kantar Mevki, Çatallar Camii Kavşağı, Medeni Sancar Kavşağında yapılan çalışmalarda değişik kademelerde kullanılan Enerji Nakil Hatlarının bütünlüğünü sağlamak amacıyla mevcut 15 kV’lik şebekenin 36 kV’ye dönüşümü işlerini 15’er kişilik ekiplerimizle geceli-gündüzlü çalışarak sürdürmekteyiz. Yaklaşık 5.000.000,00 TL’ye mal olacak projenin tamamlanmasıyla birlikte enerji kalitemiz artacak, havai hatlardan kaynaklanan arızalar minimize edilecek ayrıca Hakkari ilimizin kent estetiğine ve imajına çok önemli katkı sağlanmış ve dolayısıyla müşteri memnuniyeti artırılmış olacaktır. Teknolojiyle bütünleşen şebekelerimiz her geçen gün daha da modern hale getirilerek tüketicilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

2

“Enerji Sürekliliğini Tehdit Eden En Büyük Sorun Kaçak Elektrik”

Şebekemizi tehdit eden en büyük sorun ise ülke ortalamasının çok üzerinde olan kaçak elektrik kullanımındaki aşırılıktır. Halkımızın, büyük fedakarlık ve maliyetlerle sürdürdüğümüz bu çalışmalara dolayısıyla, enerjilerine sahip çıkmalarını ve kaçak elektrik kullanmaya tenezzül edenleri Şirketimize bildirmelerini bu vesileyle bir kez daha rica ediyoruz.