Superhaber.tv

Algı yönetmiyoruz... Sadece doğru bilgi, doğru haber

12℃
İstanbul
25 Şubat 2017
Mete Yarar açıkladı

El Bab'ta kritik gelişme! ABD'nin hiç hoşuna gitmeyecek...

SuperHaber yazarı Mete Yarar, Merve Şebnem Oruç'un sunduğu Karşı Karşıya programında El Bab'la ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Gündem
El Bab'ta kritik gelişme! ABD'nin hiç hoşuna gitmeyecek...

Güvenlik Uzmanı Yarar dün Esed Rejim uçaklarının El Bab'ın güneyinde DAEŞ hedeflerini vurduğunu açıkladı. Bu gelişmenin kritik Astana görüşmeleri öncesi Esed tarafından bir jest olarak algılanıp algılanamayacağını bilemediğini belirten Yarar bölgede dengelerin çok çabuk değiştiğini ve bu değişimden ABD'nin hiç hoşlanmadığını kaydetti.

İşte Mete Yarar'ın açıklamalarından önemli satırbaşları:

(Türkiye Irak'a kara harekatı düzenleyecek mi?) Açıkçası mevcut durumda Kara harekatı olacağını sanmıyorum. zaten gerekte yok. Türkiye 4-5 yıl öncesine göre teknolojik olarak çok önemli bir konuma geldi. O bölgeleri zaten kontrol edebiliyor.

Türkiye sadece DAEŞ'le savaşmıyor. DAEŞ'i destekleyen bir koalisyonla da mücadele ediyor ve bu koalisyonun en önemli kozu terör örgütü PYD...

Türkiye'nin El Bab'ta test edildiğini söylemiştim. Bütün operasyonlar durduruldu bölgede ve DAEŞ'in El Bab'a takiveye kuvvet yapılması için göz yumuldu. Neredeyse araçalrını ve silahlarını onlara verecekler.

Ama Türkiye herşeyin farkında ve şunu söylüyor: Ben El Bab'ı hallettikten sonta sıra size gelecek. Tabii bunun muhatabı en fazla ABD...

El Bab'a beklenen takviye yapıldı...

Rusya'nın olaya dahil olmasıyla birlikte olay zaten bambaşka bir noktaya evrildi.

İlk yorum yazan siz olun.
Yorum Yap