FETÖ'cülerin yalan ve şaibe iddialarına duruşma savcısı bile isyan etti! "Artık yeter" - Gündem
18℃
İstanbul
25 Eylül 2017
Ne yalan bitiyor, ne suçlama...

FETÖ'cülerin yalan ve şaibe iddialarına duruşma savcısı bile isyan etti! "Artık yeter"

Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesinde devam eden ‘Cumhurbaşkanına suikast’ davası sanıklarından İsmail Yiğit’in şehit polis memurları ile ilgili ‘Şaibe’ iddiasına isyan eden duruşma savcısı ‘Artık Yeter’ dedi.

Gündem
FETÖ'cülerin yalan ve şaibe iddialarına duruşma savcısı bile isyan etti! "Artık yeter"

Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesinde devam eden ‘Cumhurbaşkanına suikast’ davasında duruşma savcısı sanıklardan İsmail Yiğit’in şehit polis memurları ile ilgili ‘Şaibe’ iddiasına isyan etti ve ‘Artık Yeter’ dedi.

Sanıklardan Özel Kuvvetlerde görevli eski Yüzbaşı İsmail Yiğit deliller üzerine yaptığı konuşmasında, şehit polis memurları Mehmet Çetin ve Nedip Cengiz Eker’in ölümleri ile ilgili iddianamede ölüm raporlarının gizlendiğini ve şaibe bulunduğu ileri sürdü...

SAVCI DAHA FAZLA DAYANAMADI

Duruşma Savcısı Ali Cenk Düzgün, sanıkların her sataşmalarına cevap vermek istemediğini belirterek, “Artık yeter. İddianamede şehit polis memurlarının ölümleri ile ilgili iki rapor var. Bu tür olaylarda ölüm nedeninin belli olması için otopsi ve kriminal raporlar önemlidir. İddianamede bulunan raporlarda şehit polis memuru Mehmet Çetin’i şehit eden silahta Şükrü Seymen’e ait biyolojik kalıntılar bulunduğu belirtilmiştir. Nedip Cengiz Eker vücudundan çıkan kurşun çekirdeğinin de sanıkların kullandığı silaha ait olduğu belirtilmiştir. Bunlar İzmir Kriminal Şube tarafından ortaya çıkarıldı. Sen daha neyin dedikodusunu yapıyorsun” diyerek tepkisini gösterdi.