Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım canlı yayında ağladı! / VİDEO - Spor
24℃
İstanbul
23 Ağustos 2017
Sert başkanı ağlatan olay...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım canlı yayında ağladı! / VİDEO

Sert mizacı ile tanınan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı lacivertli kulüp sporcularından Milli atlet Ramil Guliyev'in 200 metre dünya şampiyonu olması sonrasında telefonla katıldığı canlı yayında gözyaşlarını tutamadı...

Spor
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım canlı yayında ağladı! / VİDEO

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün milli sporcusu Ramil Guliyev'in kazandığı dünya şampiyonluğuna çok duygulandı.

Fenerbahçe'nin resmi televizyonu FB TV'ye bağlanan Yıldırım, konuştuğu sırada sesinin titremesine mani olamadı.

Yıldırım, "Böyle bir çocuğumuzun dünya şampiyonu olmasından dolayı çok mutluyum. İnşallah diğer sporcularımız da bunu başarırlar." diye konuştu.

İşte o anlar...

Aziz Yıldırım gözyaşlarını tutamadı... İZLE

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

Guliyev'in başarısı ile ilgili Fenerbahçe Kulübü'nden şu açıklama yapıldı:
İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 16. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden sporcumuz Ramil Guliyev yarı finalde 20.17’lik derece ile birinci olarak final müsabakasında mücadele etmiştir.

Bugün gerçekleşen final müsabakasında ise üstün bir performans sergileyen Sporcumuz, 20.09'luk derecesiyle yarışı birinci bitirerek Dünya Atletizm Şampiyonası Erkekler 200 metre Şampiyonu olarak altın madalya kazanmıştır.

Türkiye'ye Dünya Atletizm Şampiyonaları tarihindeki ilk altın madalyayı getirerek ülkemizi ve camiamızı gururlandıran başarılı sporcumuz Ramil Guliyev’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bu vesile ile sporcumuzun Türk vatandaşı olmasında başta Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Azerbaycan Cumhuriyeti yetkilileri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.