Eto'o geleceğin Türk yıldızını açıkladı - Spor
18℃
İstanbul
23 Ağustos 2017
'2 sene sonra 60 milyon Euro olur'

Eto'o geleceğin Türk yıldızını açıkladı

Antalyaspor'un Kamerunlu yıldızı Samuel Eto'o, Antalyaspor'un U18 Takımı'nda forma giyen 18 yaşındaki Doğukan Sinik'in yeteneğine hayran kaldığını belirterek, "O genç yetenek, 2- 3 sene sonra 50- 60 milyon Euro değerinde bir isim olacak" dedi.

Spor
Eto'o geleceğin Türk yıldızını açıkladı

Samuel Eto'o ve takım arkadaşları Yekta Kurtuluş ile Serdar Özkan, Antalya Bilfen Koleji'ndeki söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtladı. Kırmızı beyazlı takımın kaptanı, bir öğrencinin 'Türkiye'deki genç futbolculara kendilerini kanıtlamaları için yeterli imkan tanınıyor mu?' sorusuna yanıt verirken, geleceğin yıldız adayı olarak gördüğü genç ismi de açıkladı.

Kulüplerin altyapıya önem vermesi gerektiğini anlatan Samuel Eto'o, Antalyaspor'da çok yetenekli önemli bir oyuncunun bulunduğunu, o oyuncunun Doğukan Sinik olduğunu söyledi.

lksdjflksdfhksdhfsgsdf

KISA ZAMAN SONRA 60 MİLYON EURO EDER

Geçen yıl U21 Takımın maçını izlerken genç oyuncunun yeteneğine hayran kaldığını belirten Eto'o, "Bu genç yetenek A takım kadrosuna da alındı. Geçen sezon Antalyaspor'un ligdeki hedefleri nedeniyle sadece bir maçta şans bulabildi. Antalya'da 7- 0 kazanılan Trabzonspor maçında oynadı. Şu anda U18 Milli Takımın, Slovakia Cup'ta mücadele edecek kadrosunda yer alıyor. O genç yetenek, 2- 3 sene sonra 50-60 milyon Euro değerinde bir isim olacak. Onu, Antalyaspor'un çok önemli bir değeri olarak görüyorum" dedi.

ETO'O ÖZEL OLARAK ÇALIŞTIRIYOR


Samuel Eto'o'nun övgüler yağdırdığı Doğukan Sinik'i Antalyaspor tesislerinde özel olarak çalıştırdığı görüntüler ortaya çıktı.

'MESSI BU GEZEGENDEN DEĞİL'

Samuel Eto'o, kendisine ve söyleşideki takım arkadaşlarına yöneltilen "Size göre dünyanın en iyi futbolcusu kim? Ronaldo mu, Messi mi?" sorusuna da, "Tabii ki Messi. Ben onun bu gezegenden olmadığını bile düşünüyorum" diye yanıtladı. Yekta Kurtuluş ve Serdar Özkan soruya, "Messi" diye yanıt verdi.

DOĞUKAN SİNİK KİMDİR?

Doğukan Sinik 1999 Antalya doğumlu. Antalyaspor'un alt yapısından yetişen Doğukan, 2015 yılında profesyonelliğe geçiş yaptı. U21 liginde top koşturan genç yetenek U18 statüsünde milli forma ile de bir çok maça çıktı.