Erdoğan meşrubat fabrikası açtı, sosyal medyada yalan haber patlaması yaşandı! - Medya
24℃
İstanbul
23 Ağustos 2017
Coca-Cola tartışması

Erdoğan meşrubat fabrikası açtı, sosyal medyada yalan haber patlaması yaşandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyaca ünlü içecek markası Coca-Cola'nın 110 milyonluk yatırımla Isparta'da hayata geçirdiği, 300 kişilik istihdama sahip tesislerin açılış törenine katıldı.

Medya
Erdoğan meşrubat fabrikası açtı, sosyal medyada yalan haber patlaması yaşandı!

Anadolu Grubu'nun ana hissedarı olduğu Coca-Cola İçecek ve meyve şirketi Anadolu Etap'ın Isparta'daki 2 yeni fabrikasının açılışını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşmesi büyük yankı uyandırdı.

Emperyalizmin simgelerinden biri haline gelen "Coca-Cola"nın tesisinin açılışına Erdoğan'ın katılması, sosyal medyada bazı çevreler tarafından eleştirildi.

fwemhfewg

Konuyla ilgili manipülatif paylaşımlar ve haberler de yapıldı.

Twitter’da "Yeni Akit" gazetesinin ismi kullanılarak sahte hesaplardan paylaşımlar yapıldı.

Sahte bir Twitter hesabından montaj programı Photoshop tekniğiyle hazırlanan “Coca Cola’nın sağlığı faydaları” başlıklı bir haber görseli servis edildi.

Yeni Akit ise konuyla ilgili bir açıklama yaparak söz konusu haberin kendilerine ait olmadığını duyurdu.

fwejhfweg

Yeni Akit açıklamasında, "Yıllardır durduğu çizgiden milim sapmayan gazetemize yönelik sürdürülen bu çirkin kampanya üzerine bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Özellikle resmi internet sayfamız ile resmi sosyal medya hesaplarımız dışında yapılan hiçbir paylaşıma itibar edilmemesi gerektiğini ve söz konusu sahte hesapların dikkate alınmaması gerektiğini siz değerli okuyucularımızın bilgisine sunuyoruz." denildi.

fewkcIjfewg