Eljif Elmas transferinde Fenerbahçe’ye kötü haber! - Spor
18℃
İstanbul
25 Eylül 2017
FIFA'dan engel...

Eljif Elmas transferinde Fenerbahçe’ye kötü haber!

Fenerbahçe'nin Makedon ekibi Rabotnicki'den transfer etmeyi düşündüğü 17 yaşındaki Eljif Elmas dün gece İstanbul'a geldi. FIFA kuralları gereği yaşı nedeniyle futbolcu Ocak ayından önce Sarı-lacivertli formayı giyemeyecek.

Spor
Eljif Elmas transferinde Fenerbahçe’ye kötü haber!

Avrupa’nı dev takımlarını peşinde koşturan Eljif Elmas 00.30’da İstanbul’a geldi. Fenerbahçe’nin transfer etmek istediği oyuncu için uzun uğraşların sonuç verdiği ve genç futbolcunun ailesinin ikna edildiği öğrenilirken bu transferde Fenerbahçe Doğuş’un oyuncusu Pero Antic’in devreye girdiği öğrenildi.

Öte yandan 27 Eylül 1999 doğumlu Eljif Elmas’ın yaşı henüz 17. Transfer dönemi bitene kadar 18 yaşına basamayacağı için genç oyuncuyu Fenerbahçe transfer etse dahi Ocak ayına kadar oynatamayacak.
Sarı-lacivertli ekibin Eljif Elmas’la prensip anlaşması imzalanması, oyuncunun da devre arasına kadar FK Rabotnicki’de kalması bekleniyor.

FenerbahcIenin_transferi_Eljif_Elmas_kimdir_Makedon_yAldAz_Elif_elmas_kim

Real Madrid’in geçtiğimiz günlerde tranfser ettiği 16 yaşındaki Vinícius Júnior da yaşı nedeniyle İspanyol takımına Temmuz 2018’de katılabilecek.

Öte yanda oyuncunun isminin yazılışıyla ilgili farklı görüşler dile getiriliyor. Makedonya Kiril alfabesi kullandığı için oyuncunun ismiyle yazılışıyla ilgili kesin bir ifade şu ana kadar kullanılmadı.

Oyuncunun adı uluslararası alanda Elif Elmas olarak kabul edilirken, Eljif Elmas olarak da söyleyenler var. Öte yanda futbolcunun kulübü Rabotnicki’nin sitesinin İngilizce versiyonunda oyuncunun adı Elif Elmaz olarak gösteriliyor. Bu konuda oyuncunun yapacağı açıklama kabul edilecek.

Elif_Elmas_kimdir_Eljif_elmasAn_mevkisi_neresi_1

Türk milli takımı da Eljif Elmas’la ilgilenmiş ancak oyuncunun İspanya karşısında Makedonya A Milli Takımı’nın formasını giymesiyle bu ihtimal ortadan kalkmıştı.