Okyanusta can pazarı! Dev köpekbalığı ile böyle boğuştu - Dünya
36℃
İstanbul
20 Eylül 2017

Okyanusta can pazarı! Dev köpekbalığı ile böyle boğuştu

Avustralya açıklarında dalgıçlık yapan bir kişi ölümle burun buruna geldi. Okyanusa dalış yaptığı sırada su altı kamerasıyla deniz altındaki hayatı kameralarına yansıtırken olanlar oldu.

Dünya
Okyanusta can pazarı! Dev köpekbalığı ile böyle boğuştu

Avustralya da gerçekleşen bu olayın her anı dalgıçın kamerasına yansıyor. Sıradan bir dalış belkide hayatının en heyecanlı dalışı haline geliyor.

Dalgıç normal olarak dalışı yapıyor. Deniz altındaki yaşantıyı kamerasına aldığı sırada bir terslik olduğunu anlayan dalğıç etrafına bakındığı anda dev köpek balığı üzerine geldiğini görüyor. Korku dolu anlar yaşayan dalgıç hızlı bir şekilde üzerine gelen köpekbalığını görünce refleks olarak kendini korumak amacıyla zıpkını köpekbalığına doğru çeviriyor. Bütün hızla gelen balık aniden zıpkını ısırıyor. Dehşete kapılan dalğıç zıpkının tetiğine basıyor ve dev balığı avlıyor.

Köpekbalığının hayatnın son hatası o zıpkını ısırması oluyor. İlk anlarda dalgıç zıpkınını ve avladığı dev köpekbalığını bırakmak istemesede okyanusun dibine doğru gömülen o devasa hayvanı çekmeyi başaramıyor. Zıpkın ve dev köpek balığı okyanusun dibi doğru uzun bir yolculuğa çıkıyor

İşte o anlar;