Deniz Seki'nin 'ben iyiyim' sinyali! / Deniz Seki kimdir? - Magazin
21℃
İstanbul
26 Eylül 2017
Annesi için dua istedi...

Deniz Seki'nin 'Ben iyiyim' sinyali!

Deniz Seki, sosyal medya hesabından hayranlarının endişelerini gidermek için paylaşımda bulundu. Ünlü şarkıcı, son zamanlarda gerçekleştirdiği Hastane ziyaretlerinin sebebini annesiyle çekilmiş bir fotoğraf üzerinden açıkladı.

Magazin
Deniz Seki'nin 'Ben iyiyim' sinyali!

Kısa bir süre önce özgür kalan Deniz Seki paylaştığı hastane fotoğraflarıyla hayranlarını endişelendirdi. Merakları gidermek için durumu izah eden Seki’nin açıklaması şöyle:

"Merak eden herkese teşekkür ederim. Benim için değil annem için hastaneye gidip geliyoruz. Annemin ameliyat olması gerekiyor. Ama biliyorsunuz ben yokken 2 defa büyük ameliyat geçirdi şimdi onunla ilgileniyorum. Analı kızlı baş başa vakit geçiriyoruz. Allah başta benim annem olmak üzere tüm annelere sağlık ve uzun ömürler versin. Anneciğime güzel dualarınızı yollarsanız çok mutlu olurum."

deniz-sekiden-terore-41a826e9df380088a9a5

DENİZ SEKİ KİMDİR?

1 Temmuz 1970 İstanbul doğumludur.

İlkokulu Maçka Süheyla Artam'da, orta ve lise eğitimini de yatılı olarak Çamlıca Kız Lisesi'nde okudu.

Okulu bitirdikten sonra, TRT İstanbul Televizyonundaki sunuculuk sınavlarına katılarak sunucu oldu.

Keşfedilmesi, 1993 yılında Melih Kibar ile tanışması ile oldu. Kenan Doğulu, İzel, Yaşar, Emel Müftüoğlu, Ege, Ferda Anıl Yarkın ve Zuhal Olcay gibi sanatçılara vokalistlik yaptı.

1995 yılında, POP - SHOW 95 Şarkı yarışmasına katıldı ve kendi yazdığı şarkı ile birinci oldu.

1996 yılında, 1. albümü sözü müziği Yıldız Tilbe'ye ait olan "Hiç Kimse Değilim" çıktı.

25 Aralık 1999 tarihinde, söz ve müziklerinin birçoğu kendisine ait olan "Anlattım" isimli albümü çıktı. Bu albümle piyasadaki yerini sağlamlaştıran Seki' nin 3. albümü "Şeffaf" 14 Ocak 2002 tarihinde piyasaya sürüldü. Bu albümde sırasıyla Unutursun ve Yakamoz isimli şarkılara klip çekildi. 70'li yıllarda Türkçe pop müziğinde popüler olan seçme şarkılardan oluşan 4. albümü ise "Aşkların En Güzeli" Eylül 2003'te çıktı.

26 Nisan 2005'te çıkan 5. albümü "Aşk Denizi"ndeki 14 şarkının 13'ünün sözleri ve bestesi kendisine aittir. Ardından üç yıl aradan sonra çıkardığı Sahici albümünde yine çoğunlukla kendi bestelerini seslendirmiştir.

Seki, ayrıca 2006'da yayınlanan Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filminde rol almıştır.

13 Şubat 2009 tarihinde kokain kullandığı ve çevresindekilere uyuşturucu temin ettiği iddialarıyla gözaltına alınan Seki, iki gün gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldı.
Savcılığın itirazı üzerine 24 Şubat 2009'da 2. kez gözaltına alınan Seki, tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. 2017 haziran ayında cezaevinden çıkmıştır.

Ceza evinden çıktıktan hemen sonra albüm çalışmalarına başladı.