Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye yürüyüş tepkisi! "Ellerindeki "adalet" levhaları bile utanır bunlardan!" - Gündem
21℃
İstanbul
23 Eylül 2017
"Ellerindeki "adalet" levhaları bile utanır bunlardan!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye yürüyüş tepkisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları iftarında konuştu.

Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye yürüyüş tepkisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

İnşallah Çarşamba'yı Perşembe'ye bağlayan gece Kadir gecesi ardından Ramazan bayramına ulaşıyoruz inşallah Pazar günü de Ramazan Bayramımızın birinci günü. Burada müjdeler var. Bundan da inşallah hep birlikte nasibimizi alırız.

HEDEFE ULAŞMAYAN KISRAK UTANSIN

2002'den bu yana 15 yılda, cumhuriyet döneminden bu yana yapılan hizmetlerin kat kat üzerinde hizmetler verdik. Çökme seviyesine gelen Türkiye'yi aldık 3 kat büyüttük. Batıyor bitiyor dedikçe bizler daha da palazlandık daha güçlendik. Biz an be an hedefe doğru gidiyoruz. Biz şunu biliyoruz, hedefe ulaşmayan kısrak utansın.

YARGININ VERDİĞİ KARARA SAYGI DUYMAK ZORUNDASINIZ

Yarınlarından umudu kesmiş bir ülkeyi darbeyi rahatça atlatan bir ülkeye dönüştürdük. Demirel'in dediği gibi 'Yollar yürümekle aşınmaz'. Bunlar tabi bu yolları yürüyerek aşındıramayacaklar ancak onların elindeki 'Adalet' levhaları bile bunlardan utanır. Siz bu ülkede parlamentonun kahir ekseriyetine sahip olan AK Parti'nin kapatılması gündemde olan o dönemde Ankara'da da yargıçlar varmış diyerek sokaklara dökülen adamlarsınız. Şimdi kalkıp utanmadan sıkılmadan AK Parti'yi adaletsizlikle veyahut adalet noktasındaki sıkıntıları yaşayanların yanında yer almamakla suçluyorsunuz. Karar yargınındır ve yargının verdiği karara saygı duymak zorundasın.

SEN HANGİSİNE KARŞISIN?

Ülkemizin bugün ulaştığı seviye elbette önce milletimizin emeğinin sonra da AK Parti'nin son 15 yılda hayata geçirdiği reformların eseridir. Bizim bir Rabia'mız var. Utanmadan sıkılmadan teröristlerin işaretini kendilerine işaret yapıyor diyorlar. Sen zaten Rabia nedir bilmezsin. Bunun içinde tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var bunun içinde. Bunun hangisine karşısın? Sen 6 tane okun var, Sakarya'da bir vatandaş sordu saysana anlamını sayamadı.

BİR ÜLKENİN EN BÜYÜK GÜCÜ VATANDAŞLARIDIR HALKIDIR

Bilhassa 15 Temmuz'da gördük ki millletimiz devletine sahip çıkmaktadır. Her zaman ifade ediyorum. Bir ülkenin en büyük gücü tankı topu silahı değil, bunlar elbette önemli ama bir ülkenin asıl gücü kendisine sahip çıkacak vatandaşlarıdır, halkıdır. Türkiye'nin terör örgütlerine yürüttüğü beka mücadelesinde dimdik ülkesinin yanında duran milletimize şükran borçluyuz.

AK PARTİ BİR GÖNÜL HAREKETİDİR

Bu ülkede hizmet etmekten duyduğum gururu her fırsatta ifade ediyorum. Rabbime daima hamd ediyorum. Bütün AK Parti teşkilatının da aynı hissiyatı taşıdığına ve taşıması gerektiğine inanıyorum. Üstlendiğimiz görevlerin sağladığı imkanlardan ziyade üzerimize düşen sorumluluğun hesabını yapmak zorundayız. AK Parti bir gönül hareketidir kalpleri fetih hareketidir.

16 NİSAN TARİHİ BİR MİLATTIR

Şimdiye kadar sadece ve sadece halkın ve hakkın rızası için çalıştık. Milletimizden başka kimseye asla eyvallah demedik. Bugünlere milletimizin hayır duası ile geldik. İnşallah bundan sonra da aynı coşku ve kararlılıkla milletimizle muhabbetimizi daha da güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Bu tespitlerimin bilhassa önümüzdeki dönem açısından son derece kritik olduğunu belirtmek istiyorum. Türkiye 16 Nisan halk oylaması ile yeni bir sürece girmiştir. 16 Nisan tarihi bir milattır.

ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Her ne kadar AK Parti olarak biz bir çok seçimde ve halk oylamasında bu düzeyde oylar almış olsak da yeni dönemde işimizin kolay olmadığı çok açıktır. 16 Nisan'dan sonra artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Yeni dönemin gerektirdiği çalışma yöntemine söylemine ve hareket tarzına kendimizi süratle hazırlamalıyız. İl ilçe kongrelerimiz başlıyor. Teşkilatlarımızın tüm kademelerini yeni dönemin gerektirdiği birikime göre tahkim etmeliyiz. Metal yorgunluğu gösteren teşkilatlarımızı mutlaka yenilemeliyiz.