Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya'da konuşuyor - Gündem
23℃
İstanbul
22 Ağustos 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok konuşulacak sözler...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da hapse mi girecek?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Expo Kongre Merkezi'nde partisinin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Erdoğan burada Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çok konuşulacak ifadeler kullandı

Gündem
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da hapse mi girecek?

FETÖ'nün MİT TIR'ları kumpasında CHP ile kurduğu ilişki uzun süredir tartışılıyor.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, durdurulan MİT TIR'ları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği iddiasıyla ilgili yargılandığı davada, "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan 25 yıl hapis cezası aldı.

Tutuklanan Enis Berberoğlu Maltepe Cezaevine konulurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu kararın ardından Ankara'dan İstanbul'a "Adalet Yürüyüşü" başlattı.

kAlAcIdarogIlu_yuIruIyuIsI

Kamuoyunda CHP liderinin soruşturmanın kendisine uzanmasından endişe ederek, ilerleyen yaşına rağmen bu zorlu yürüyüşe başladığı yönünde görüşler sıklıkla dile getirildi.

Son dönemde ise, hapiste cezasının çeken Enis Berberoğlu'nun eşinin, CHP Genel Merkezi'ni arayarak, "Ya hapisten çıkarın ya da Enis konuşacak" diyerek, Kılıçdaroğlu'nu tehdit ettiği öne sürüldü.

Berberoğlu'nun FETÖ'nün kumpas görüntülerini Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde Cumhuriyet gazetesine teslim ettiği ortaya çıkarsa, CHP liderinin de yargılanması gündem gelecek.

fwrfkhbrwgg

ERDOĞAN NE DEMEK İSTEDİ?

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı bir açıklama dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Expo Kongre Merkezi'nde partisinin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı.

Erdoğan burada yaptığı açıklamada, Enis Berberoğlu'nun devlete karşı işlenen suçtan hapiste olduğunu hatırlatarak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya çalıştığını söyledi.

"İçeride olan zatla ilgili Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

"İçeriden değişik haberler alıyoruz, 'Çıktım çıktım çıkamadım açıklamalarda bulunacağım' diyor içerideki zat."

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Partimizin içinde de yolunu kaybedenler oldu, milletvekillerimizden, belediye başkanlarımızdan, teşkilatlarımızdan bazı firelerle karşılaştık.

Ama yaşadığımız saldırının büyüklüğünü dikkate aldığımızda bunlar sayısı ve oranı çok düşük.

MAÇKA'DA TERÖR SALDIRISI

Az önce Eren (Bülbül)'in annesiyle görüştüm. Allah rahmet eylesin Ayşe hanımın 13 evladı vardı, bir tanesi de Eren'di...

"Siz en az 3 deduğunuz zaman ben yanlış mı yaptım diye düşündüm" dedi.

Sen Allah'ın ve Resulünün istediğini yerine getirdi. Sen ne güzel annesin ki cenneti 13 evladın ile teminat altına aldın.

AK PARTİ'DE DEĞİŞİM

Partiyi sırtlamak yerine partinin sırtına binenleri kenara çekmek sorumluluğumuz gereği...

terör örgütlerine bulaşmış olanlarla ilgili tavrımız belli. FETÖ ile irtibatı olanları asla barındıramayız. Yol yakınken nerede FETO ile bağlantısı olan varsa bize bildirin. Anında kapıya koymaya mecburuz. Bunlar milleti böldüler, ümmeti parçaladılar.

KILIÇDAROĞLU'NUN ALMAN BASININA AÇIKLAMALARI

Alman kamuoyuna ülkesini şikayet ediyor... Alman yatırımcılara da, Alman turistlere de "sakın buraya gelmeyin" diye bangır bangır bağırıyor.

Neymiş Türkiye'de kimsenin mal ve can güvenliği yokmuş...

Önce inkar etmeye çalıştı sonra mızrak çuvala sığmayınca ben bunları her yerde söylüyorum diye sıyrılmaya çalıştı.

Bunu yapan ve yüzü kızarmayan zate ne desek boş.

İÇERİDEN BİLGİLER GELİYOR

(Enis Berberoğlu'nun mahkum olması) Devlete karşı işlenen suçtan yargılanan milletvekilini savunuyor. Konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya çalışıyor.

İçeride olan zatla ilgili Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha...

İçeriden değişik haberler alıyoruz, "Çıktım çıktım çıkamadım açıklamalarda bulunacağım" diyor içerideki zat.