CHP'nin SİHA öfkesinin ardından İsrail çıktı! - Gündem
21℃
İstanbul
26 Eylül 2017
"Tek gözü kör İHA'lar alınırken her şey yolundaydı"

CHP'nin SİHA öfkesinin ardından İsrail çıktı!

Haber 7 yazarı Serkan Üstüner, "Türkiye, kör İHA’ları İsrail’den alınca CHP'ye göre her şey yolundaydı. Ama yerli İHA olunca kıyamet koptu." diye yazarken, CHP'nin PKK'yı adeta yerle bir eden SİHA'lara olan tepkisinin perde arkasını yazdı.

Gündem
CHP'nin SİHA öfkesinin ardından İsrail çıktı!

İşte o satırlar:

SİHA, CHP VE İSRAİL DENKLEMİ!

CHP’nin İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun ortaya attığı yalan bir haberle başlayan tartışma bir bakıma çok güzel oldu.

Bu devletin ve memleketin selahiyeti için CHP ve onun zihniyetini hiçbir zaman unutmaması gerekliliğini bir kez daha aklımıza kazıdık.

SİHA’larla şimdiye kadar 1825 terörist öldürülmüş. Sıcak çatışmaya girmeden bu denli bir rakam terörle mücadelede çok büyük bir başarı.

Ama terörün bitmesi HDP’ye en yakın parti olan CHP’nin işine gelmemiş anlaşılan ki, tamamen yerli olan silahlı İHA’lara karşı adeta kara bir propagandaya başladılar.

Sonrasında CHP Genel Başkanı bir televizyon programında arz-ı endam eyledi. Direk karşı çıkmasını beklemiyorduk ama insan en azından ne bileyim biraz kıyısından bir şeyler söyler. Yok bu kez de Kılıçdaroğlu sazı eline alıp “Madem teröristler neden silahları yok” diye buyurdu.

Halbuki bir gün önce öldürülen teröristlerin yanında keleş ve bomba vardı. İşte o fotoğraf:

ustunerf

Bu tür kirli propagandaların sadece CHP’ye ait olduğunu düşünmüyorum. Bu tür işler uluslar arası arenada tezgahlanır ve sonrasında burada birilerine ihale edilir.

Düşünelim yakın zamanda Türkiye’yi güvensiz ülke ilan etmek isteyenler kimlerdi. Eski dönemden kalma medya yoluyla karalama kampanyası yaparak Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak ve ileride ‘Türkiye insan haklarını ihlal eden ülke’ diyerek bazı müdahalelerde bulunmak için ilk adımları atmak istiyorlar.

İsrail eski Genelkurmay Başkan Yardımcısı Golan’ın iki gün önce terör örgütü PKK için söylediği sözleri hatırlayalım: 'Büyük Kürdistan'ı destekliyorum ve PKK terör örgütü değil İsrail dış politikasını destekleyen bir örgüt”

İşte Türkiye eskiden tek gözü kör İHA’ları bu İsrail’den alıyordu. Koordinatlar normal olarak teröristleri değil, dağı taşı gösteriyordu.

Bütün bu açıklamalar bir bütün halinde değerlendirildiğinde ortaya çıkan tablonun nasıl derin ilişkiler barındırdığı ve dertlerinin Türkiye olduğu açıktır.