CHP'den FETÖ'den gözaltına alınan Celal Çelik'le ilgili ilk açıklama! - Gündem
22℃
İstanbul
24 Eylül 2017
"Balyoz süreçlerini anımsattı"

CHP'den FETÖ'den gözaltına alınan Celal Çelik'le ilgili ilk açıklama!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, FETÖ'den gözaltına alındı. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan konuyla ilgili açıklama yaptı, ''Celal Çelik FETÖ suçlaması ile evi basılacak son insandır. Türkan Saylan'ın gözaltına alındığı Ergenekon, Balyoz süreçlerini anımsattı'' diye konuştu.

Gündem
CHP'den FETÖ'den gözaltına alınan Celal Çelik'le ilgili ilk açıklama!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukat yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik hakkında gözaltı kararı verildi. Avukat Çelik, Ankara'da gözaltına alındı.

Çelik'in Samanyolu TV ve Bugün TV gibi kanalların Digitürk platformundan çıkarılması üzerine, Fetullah Gülen'in talimatının ardından aboneliğini iptal ettirdiği öne sürüldü.

CHP'nin sitesinde Celal Çelik için "CHP Tüzel Kişiliğinin ve Sayın Genel Başkanın Avukatlığını üstlenmiştir" ifadeleri yer alıyor.

etereryeryer

CHP'DEN İLK AÇIKLAMA

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, "Celal Çelik FETÖ suçlaması ile evi basılacak son insandır. Türkan Saylan'ın gözaltına alındığı Ergenekon, Balyoz süreçlerini anımsattı" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarının bu gözaltıyı 'siyasi' olarak değerlendirdiği belirtildi.