CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşuyor / CANLI - Gündem
35℃
İstanbul
20 Eylül 2017
"Neden hapisteler?"

Enis Berberoğlu için yola çıkmıştı, FETÖ sanıkları Nazlı Ilıcak'ı ve Ali Bulaç'ı savundu!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısını Çamlıdere yol ayrımında yaptı

Gündem
Enis Berberoğlu için yola çıkmıştı, FETÖ sanıkları Nazlı Ilıcak'ı ve Ali Bulaç'ı savundu!

CHP grup toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'a başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nün 6. gününde ulaştığı Çamlıdere yol ayrımında yapıldı.

Burada konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasanın 138. maddesi üzerinden yaptığı eleştirilere yanıt verdi.

"Birileri bana söylemiş; anayasanın 138. maddesi var. Ben buna uyuyorum, zaten böyle bir yetkim de yok" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu düzenleme zaten iktidar için getirilmiş. Buradan bana 138. maddeyi hatırlatan beyefendiye bir çağrı yapıyorum. Senin hükümetinin mahkemelere genelge gönderdiğini talimat gönderdiğini ıspat edersem namuslu bir insan gibi istifa edecek misin? Ben de şu sözü veriyorum, ben ıspat edemezsem siyaseti bırakacağım. Çünkü ben namuslu ve onurlu bir insanım" dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Biz adalet yürüyüşüne başladık, bir sürü hakaret. Sözde cumhurbaşkanı sözde koltukta oturuyor bir sürü laf ediyor. Ben kendisiyle muhatap olmak istemiyorum. Gücün varsa cesaretin varsa karşıma geç. Namustan, haysiyetten söz ediyorsan gel karşıma senin televizyonunda oturup tartışalım. Neden korkuyorsun, benim bildiğim diktatörler korkmaz ama iç dünyalarında korku vardır. Ben adam dövmem. 'Sen benim dengim değilsin' diyor bazen. Bunu iddia edecek kişi benim. Ama onun gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için onunla tartışmak istiyorum. Madem öyle neden sabah akşam bana sataşıyorsun?"

"Bütün bunlar 2019'un korkusu nedeniyle oluyor" diyen CHP lideri, "Koltuk giderse diye korkuyor. Koltuk baki değildir. Sen kul hakkı yiyorsun o nedenle koltuğun hakkını vermiyorsun. Onun için biz sokaklardayız. Sanıyor ki 2019'a da gene bir mühürsüz seçim ayarlarım... Buna izin vermeyeceğiz. 2019 Türkiye'de demokrasinin şaha kalktığı tarih olacaktır" ifadelerini kullandı.

FETÖ SANIKLARINI SAVUNDU

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları;

Adalet için kimseden izin alınmaz. Adalet Allah'ın emridir.

105 bin kamu görevlisinin işine son verdiler, bunlar mı darbeyi yaptı? Kimse sormadı "Ya arkadaş bunları hangi gerekçe ile atıyorsun."...

Bunları yapanlar diktatörlerdir; diktatörler insan değildir, vicdanını yitirmiştir. Herkesi ölüme mahkum etmekten özel bir zevk duyarlar.

Nazlı Ilıcak, Ali Bulaç 156 gazeteci niye hapiste? Çünkü Türkiye bir darbe yaşıyor, darbe süreci yaşıyor... Ülkede demokrasi yok, adalet yok!