Buna "durum tespiti" değil, "FETÖ'yü aklama operasyonu" derler Ömer Taşpınar! - Gündem
"Bu hareket demokrasi olan ülkelerde devam edecek!"

Ömer Taşpınar'dan FETÖ hakkında skandal sözler... "Demokrasi havarisi" ilan etti! / VİDEO

Brookings Enstitüsü'nda uzun süre görev yapan, Washington'ın uzun yıllardır tanınan, Türkiye uzmanı Ömer Taşpınar, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında düzenlenen FETÖ operasyonlarını yorumladı.

Gündem
Ömer Taşpınar'dan FETÖ hakkında skandal sözler... "Demokrasi havarisi" ilan etti! / VİDEO

Gazeteci Ruşen Çakır'ın Medyaskop TV'de hazırladığı programa konuk olan Ömer Taşpınar, FETÖ'nün yeni yol haritası hakında konuşurken skandal ifadeler kullandı.

“Bu hareketin artık Türkiye’de kendine bir yer bulması imkansız, diaspora hareketi oldu” diyen Taşpınar gerekçelerini sunarken FETÖ'yü "demokrasi" kavramıyla özdeşleştirmek için yoğun çaba sarf etti.

FETÖ'nün demokrasi olan ülkelerde "diaspora" olarak varlığını sürdüreceğini savunan Taşpınar, "Mesela Afrika'da, Orta Asya'da yaşama ihtimali yok... Çünkü Türkiye oradaki okulları kapatabilir, oralarda faaliyetlerine son verebilir." dedi.

Terör örgütünün, demokratik ülkelerde rahatlıkla nefes alabileceğini iddia eden Ömer Taşpınar şöyle konuştu;

"Fakat Türkiye'nin sözünün geçmediği, hukuk devletinin ve demokrasinin olduğu, Batı'daki ülkelerde, Amerika'da, Kanada'da, Avrupa'da bu hareket bir diaspora hareketi olarak devam edecek..."

Ömer Taşpınar'dan FETÖ hakkında şok sözler İZLE

Ömer Taşpınar'ın bu sözleri ile terör örgütü FETÖ'nün demokratik değerlerle ve hukuk devleti prensipleriyle çelişmediği imasında bulunması tepki ile karşılandı.