Beşiktaş Belediyesi'nde "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" krizi! - Gündem
19℃
İstanbul
23 Eylül 2017
Belediye binasına "eşcinsel bayrağı" asıldı

Beşiktaş Belediyesi'nde "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" krizi!

Eşcinsellerin her yıl geleneksel olarak dünya çapında düzenledikleri 'Onur Yürüyüşü' bu sene de tartışmaları beraberinde getirdi. Alperen Ocakları'ndan gelen "eşcinselleri yürütmeyiz" tehdidi üzerine Beşiktaş Belediyesi de karşı yönde bir adım attı.

Gündem
Beşiktaş Belediyesi'nde "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" krizi!

Alperen Ocakları, LGBT bireyler tarafıdan 25 Haziran'da Taksim'de gerçekleştirilmesi planlanan 'Onur Yürüyüşü'nü engellemek için "İstersek oraya 200 bin kişi geliriz" açıklamasında bulunmuştu.

LGBT'lerin yürüyüş girişimini ne olursa olsun engelleyeceklerini belirten Kürşat Mican, "Bunların projesi her mahallede bir yapı oluşturmak. İstihbaratımızı uyarıyoruz. Bu bir proje, kapitalist, komünist, emperyalist güçlerin projesi." diye konuşmuştu.

Bu açıklamalar sosyal medyada geniş yankı uyandırırken, Beşiktaş Belediyesi'nden eşcinsellere destek geldi.

FREDDİE MERCURY'NİN ASKERLERİYİZ!

Beşiktaş Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesabından gökkuşağı bayrağıyla yapılan "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" paylaşımı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar tarafından kaldırıldı.

Hazinedar, sosyal medya üzerinden bir de açıklama yaparak, "Sosyal medyada çalışan bir arkadaşımızın işgüzarlığı için bizi seven ve takip eden tüm yurttaşlarımdan özür dilerim. Biz sadece Hz.Muhammed Mustafa (Sav) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerinin peşinde Devletimizin ve Milletimizin askeri oluruz..." dedi...

Beşiktaş Beldiyesi'nin paylaşımı kadar, Hazinedar'ın paylaşımı kaldırtması ve açıklaması da sosyal medyada tepki çekti.

relgergr

erfjlergreg