Bayramda telefonunuzun şarjının bitmemesi için yapmanız gerekenler! - Teknoloji
Bu 4 yöntem ile bayramda sevdiklerinize her daim ulaşın...

Bayramda telefonunuzun şarjının bitmemesi için yapmanız gerekenler!

Telefon şarjının bitmesi, bazen zulüm olabiliyor. Bayramda telefon şarjınızın erkenden bitmemesi için yapmanız gereken birkaç püf nokta bulunuyor...

Teknoloji
Bayramda telefonunuzun şarjının bitmemesi için yapmanız gerekenler!

Bayram süresince bazı telefonların şarjları, bir günün akşamına gelemeden bitecektir. Bu nedenle telefonla bayramlaşmak isteyen kişilere sizleri aradığında cevap veremeyebilirsiniz. Bu durumun oluşmasını önlemek için birkaç önlem almanız yeterli olacak.

TİTREŞİM MODUNU KAPATMAK

1
Telefonun titremesi bataryanızı olumsuz etkiler. Gün içerisinde gelecek olan bayram mesajlarının şarjınızı fazla tüketmesine önlem olarak, telefonun titreşim modunu muhakkak deaktif edin. Bu sayede telefonunuzda titreşim motoru fazla çalışmamış olacak ve bataryanıza ufak bir katkı sağlayacaktır.

EKRAN KAPALIYKEN ÇALIŞAN UYGULAMALAR

2

Eğer internet ile çalışan bir müzik uygulaması kullanıyorsanız gün içerisinde fazla kullanmamanız sizler için faydalı olacaktır. Ayrıca bildirim bekleyen sosyal medya uygulamalarını mutlaka arkaplanda kapatın.

TAŞINABİLİR ŞARJ CİHAZI BULUNDURUN!

3

Telefon bataryanızın sizlere sorun çıkartabileceğini düşünüyorsanız, uygun fiyatlı ve kaliteli bir powerbank tercih edebilirsiniz.

KONUM VE MOBİL VERİ AYARLARINI KONTROLLÜ KULLANIN

4

Bayramda gideceğiniz yerleri bulmak için telefonunuzu navigasyon olarak kullandıktan sonra konum ve mobil verinizi mutlaka kapatın. Bu iki özellik, şarjınızın kısa sürede bitmesine engel olacaktır.