Başakşehir Cengiz Ünder'i Roma'ya uğurladı! - Spor
22℃
İstanbul
22 Eylül 2017
Tarihi transfer açıklandı...

Başakşehir Cengiz Ünder'i Roma'ya uğurladı!

Medipol Başakşehir, Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder için basın toplantısı düzenledi. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Roma'nın Cengiz Ünder'i satması helinde %20 pay alacaklarını açıkladı.

Spor
Başakşehir Cengiz Ünder'i Roma'ya uğurladı!

Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir, Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder için basın toplantısı düzenledi. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Altınordu'dan €600.000'e aldığımız Cengiz Ünder'i, €15.000.000'a Roma'ya sattık. Bu Türkiye rekorudur. Roma eğer Cengiz Ünder'i satarsa, oradan da bir %20 hakkımız olacak. Ben inanıyorum Cengiz'e, transfer de yapacak" açıklamasında bulundu.

sdafkjbasdf

Gümüşdağ daha sonrasında "Manchester City, Cengiz'i alsaydı kiralayacaktı. Roma direkt oynatacağı için Roma'ya karar verdik, gitse yarın oynar. Cengiz'den bu kadar kolay ayrılacağımızı tahmin etmiyordum. Kardeşim çok hızlı tarih yazdı. Dualarla uğurlayacağız. Cengiz ahlakı düzgün. Annesi, babası muhterem insanlar, onu da orada yalnız bırakmayacağız. Mevlüt'e Gökhan'a da söyledim" açıklamasında bulundu.

DOĞUM GÜNÜ KUTLANDI

Türk futbol tarihini en pahalı transferi olan Cengiz Ünder bugün özel bir törenle kulüpyen uğurlandı. Başkan Göksel Gümüşdağ'ın bizzat bulunduğu törende genç yeteneğin 20. yaş günü kutlandı. Tarihi transferle aynı güne denk gelen doğum gününde Gümüşdağ, yıldız oyuncuya nazar boncupu hediye etti.