Barcelona'dan Galatasaray'a Arda için olumlu yanıt - Spor
22℃
İstanbul
25 Eylül 2017
Transfer bitiyor...

Barcelona'dan Galatasaray'a Arda için olumlu yanıt

Galatasaray, Barcelona'ya mektup göndererek Arda ile görüşmek için izin istedi. Sarı kırmızılılara olumlu yanıt geldi.

Spor
Barcelona'dan Galatasaray'a Arda için olumlu yanıt

Fotomaç'ın haberine göre, bu sezon kadrosunu baştan aşağıya yenileyen Galatasaray, eski oyuncusu ve kaptanı Arda Turan'ı da renklerine katma konusunda oldukça istekli görünüyor. Başkan Dursun Özbek'in "Arda Turan'ı Galatasaray'da görmek ve futbolu Galatasaray'da bırakmasını istiyoruz" açıklamasının ardından gelişmeler birbirini kovalar hale geldi. Öncelikle Özbek, menajer Ahmet Bulut ile buluştu.

Arda'nın Galatasaray'a dönmeye sıcak baktığı mesajını alan Cimbom, bekletmeden Dursun Özbek imzalı bir mektubu Barcelona'ya gönderdi. Arda ile görüşme yapabilmek için izin istedi. Dün akşam saatlerinde yapılan bu başvuruya Katalan ekibinden olumlu cevap geldi. Barcelona, Galatasaray'ın Arda ile transfer görüşmesi yapmasına izin verdi.

Başkan Özbek'in bizzat Barcelona'ya giderek yıldızla görüşeceği ve kendisine Galatasaray'ın kaptanlığını teklif edeceği bildirildi. Ardından da Arda'yı kiralamak isteyen Özbek, İspanyollarla görüşme yapılacak.

Galatasaray'ın, Arda Turan için yıllık 5 milyon euro'yu gözden çıkardığı belirtiliyor.

Barcelona'dan brüt 8 milyon euro alan yıldız futbolcu Galatasaray'la hiç para konuşmazken, sadece Cenk Ergün'e, '66 numarayı kimseye vermeyin' ricasında bulunduğu belirtildi.