Bol göndermeli film...

Arif v 216 filminde gözünüzden kaçmış olabilecek ince göndermeler / SüperHaber Özel

Cem Yılmaz'ın merakla beklenen filmi Arif v 216, geçtiğimiz hafta gösterime girdi. G.O.R.A'nın devamı niteliğinde olan Arif ve 216'da bolca gönderme vardı. İlk 3 gün 1 milyon üzerinde seyredilen film şuana kadar 2 milyon kişi tarafından seyredildi.yüksek bütçeli filmin heranında ince göndermeler mevcuttu. İşte onlardan bazıları.

Arif'in her ışınlandığında çıplak kalması, terminatör filmlerine gönderme. Bir ışınlanmada yanındaki kişiye kıyafetlerini ver diyor.

Zeki müren'in uçağında paraşüt bulunmaması, çünkü "uçağı durdurun inecek var" deyip paraşütle uçaktan atlamıştı.

Uçak sahnesinde "6 tane uçak görüyorum hangisi" diye sorduğunda "ortadaki" demesi rocky filmine gönderme. rocky 4'ün final dövüşünde antrenör "3 kişi görüyorsan ortadakina vur" demişti

Erşan Kuneri'ye Tarkan'ın şarkılarını söylerken erşan'ın hareketleri ve "not quite my tempo" sözü whiplash göndermesi.

"arkadaş olalım mı?" sloganı o dönemde çıkan elvis presley'in albümünün ismi.

Bahçede eylem yapan korkunç kızlar, the shining filminden.

Besim toker ismi ldp'nin eski başkanları Besim tibuk ve Cem toker'den geliyor.

Sadri alışık,turist ömer karakterini oluştururken bir şeylerin eksik olduğunu düşünür ve bir şapka olsa iyi olur der. hangi şapka gelse olmaz ve en sonunda bir inşaat işçisinin şapkasını 2.5 liraya alırlar. şapka tam aradığı şapkadır.

Kerem alışık filmdeki sadri abiye şapkayı uzatırken 2.5 lira olduğunu vurgular. Sadri alışık‘ın bu anısına bir gönderme olmuş.

emel sayın'ın '75 yapımı mavi boncuk filminde halıya sarılarak kaçırıldığı bir sahne vardı.216'y da halıya sarıp kaçıyorlar.

216'ya almanca konuş denildiğinde, 216 Şener Şen'in aşağıdaki banker bilo sahnelerinde söylediği bazı kelimeleri söylüyor ve "hav hav" diye de sözlerini bitiriyor.