Arda Turan için sıkı pazarlık... - Spor
19℃
İstanbul
23 Eylül 2017
İspanyol basını detayları yazdı...

Arda Turan için sıkı pazarlık!

Galatasaray'ın transfer etmek istediği Arda Turan ile ilgili Katalan basını tarafından son gelişmeler duyuruldu. İşte detaylar...

Spor
Arda Turan için sıkı pazarlık!

Mundo Deportivo'da yer alan haberde; Galatasaray'ın Arda Turan'ı çok istediği, Arda Turan'ın da bu transfer için Barcelona yönetimine talepte bulunduğu kaydedildi.

Barcelona'nın ise Galatasaray ile pazarlık halinde olduğu belirtilirken, İspanyol kulübün bu transfer için önce 30 milyon euro, ardından ise 10 milyon euro'luk bir indirimle 20 milyon euro istediği bilgisi verildi.

1594641_1ce226ff8005c4e3a7f653156c62ce0f_640x640

Galatasaray'ın ise Arda Turan için 10 milyon euro önerdiği ve bu rakamdan yukarıya çıkamayacaklarını her iki görüşmede de Barcelona tarafına ilettiği notu düşüldü.

İkinci görüşme sonrası bu transfer görüşmelerinin son güne kadar devam edebileceği, Barça'nın tüm ihtimalleri değerlendireceği ve transferin kapanacağı tarih olan 7 Eylül'den önce çözülmesinin kolay olmadığı vurgulandı.

Bir diğer Katalan gazetesi olan Sport ise; Arda Turan'ın Galatasaray'a dönmek istediği, zira Barcelona'nın yeni teknik direktörü Ernesto Valverde'nin de planları içerisinde olmamasının bu transferin ana faktörü olduğu kaydedildi.

Ancak, Barcelona ile Galatasaray adına görüşmeleri sürdüren menajer Ahmet Bulut'un transfer için anlaşamadığı ifade edildi.

1594641_d7dedd72991d3503da5635ab7c205a7a_640x640

Öte yandan, Barcelona'nın Arda Turan'ı kiralamaya sıcak bakmadığı ve o kapıyı kapattığı, Milli yıldızı bonservisiyle birlikte satmak istediği belirtildi.

Öte yandan BeIN Sports'un haberine göre; Barcelona'da mutlu olmayan Arda için harekete geçen sarı kırmızılılar, ilk temaslarından olumlu yanıt aldı.

Arda da sarı kırmızılı formayı giymek istediğini iletti. Futbolcu temsilcisi Ahmet Bulut, sarı kırmızılılardan bu transferin gerçekleşmesi için 10 gün süre istedi. Galatasaray şartlarda el sıkışılmasının ardından Barcelona ile resmi temaslar kurarak transferi sonuçlandıracak.