ATA AÖF sınav yerleri açıklandı! AÖF sınav giriş belgesi alma işlemi nasıl yapılır? - Diğer
10℃
İstanbul
25 Nisan 2017
Binlerce öğrenci merak içinde beklemede

ATA AÖF sınav yerleri açıklandı! AÖF sınav giriş belgesi alma işlemi nasıl yapılır?

AÖF sınav yerleri açıkıklandı mı? AÖF sınav giriş belgesi alma işlemi nasıl yapılır? AÖF sınavı ne zaman yapılacak? Binlerce öğrencinin gündeminde bu sorular var. Binlerce öğrenci AÖF sınav yerlerini sorgulatıyor. ATA AÖF sınav yerleri açıklandı. Hem Anadolu Üniversitesi hem de Atatürk Üniversitesi AÖF Bahar Dönemi sınavları 29- 30 Nisan tarihlerinden gerçekleşecek. İşte AÖF sınav yerleri ve AÖF sınav giriş belgesi alma işlemi ile ilgili tüm detaylar...

Diğer
ATA AÖF sınav yerleri açıklandı! AÖF sınav giriş belgesi alma işlemi nasıl yapılır?

AÖF sınavlarına artık sayılı günler kaldı. AÖF sınav yerleri açıklandı mı? AÖF sınav giriş belgesi alma işlemi nasıl yapılır? soruları referandum nedeniyle sınavları ertelenen AÖF öğrencilerinin merakla beklediği gündem konuları arasında yer alıyor. İki oturumlu olarak gerçekleşecek olan AÖF bahar dönemi sınavı tarihleri açıklandı. AÖF sınavı ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtını öğrenen AÖF öğrencileri şimdi de AÖF sınav yerleri açıkıklandı mı? sorusunun yanıtını bulmaya çalışıyor. Binlerce öğrenci Anadolu Ünviersitesi internet sitesinde AÖF sınav yerlerini sorgulatıyor. ATA AÖF sınav yerleri açıklandı. Öğrenciler, Atatürk Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden bilgilendirildi. Peki AÖF sınav giriş belgesi alma işlemi nasıl yapılır?İşte AÖF sınavıyla ilgili tüm detaylar...

AÖF sınav giriş yerleri için araştırmalar başladı. Hem Anadolu Üniversitesi hem de Atatürk Üniversitesi AÖF Bahar Dönemi sınavları 29- 30 Nisan tarihlerinden gerçekleşecek. Peki, AÖF sınav yerleri açıklandı mı? AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte, Açıköğretim Fakültesi’ne kayıtlı olan öğrenciler için hatırlatmalar!

ATA AÖF sınav yerleri açıklandı. Öğrenciler, Atatürk Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden bilgilendirildi. Sınav giriş yerleriyle ilgili yapılan duyuruda; ‘29-30 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan Ara Sınav için giriş belgeleri yayınlanmıştır. ‘ ifadesi kullanıldı. ATA AÖF’e kayıtlı olan öğrenciler, http://obs.atauni.edu.tr/ sayfasına T.C kimlik bilgileri ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerini edinebilirler.

Anadolu Üniversitesi AÖF sınav giriş yerleri ise henüz açıklanmadı. Bu hafta içerisinde açıklanması beklenen AÖF sınav giriş yerleri sisteme öğrenci girişi yapılarak sorgulanabilecek.

resized_6fa07-2006aofsinav

ÜÇ DERS SINAVI HAKKI

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerin 3 dersten kalmaları halinde dönem tekrarına kalmadan aynı süre içerisinde bu sınavları verebilecek. Kayıtlı olduğu bölüm içerisinde tüm dersleri vermesine rağmen 3 dersten başarılı olamayan öğrenciler değiştirilen sistem ile belirtilen tarihler içerisinde bu dersleri geçebilecek. Rektör Gündoğan’ın yaptığı açıklamaya göre 3 ders sınavı 22 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav merkezleri ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak değerlendirmeler sonrasında açıklanacak. Cezaevinde bulunan öğrencilerin sınavları ise yine 22 Temmuz tarihinde bulundukları cezaevinde yapılacak. Yurt dışı programı çerçevesinde üniversiteye kayıtlı olan öğrenciler 13 Ağustos 2017 tarihinde bu sınavlara girebilecek.

4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRECEK Mİ?

Anadolu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan tarafından yapılan açıklamaya göre 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı dönemi içinde artık 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Yani her yanlış cevap 0.25 doğru cevabı eksiltmiş olacak.

Gündoğan yaptığı açıklamada “YÖK Ölçme değerlendirme ile ilgili bir standart oluşturmak istiyor. YÖK ün belirlemiş olduğu usul ve esaslara göre bu yıldan itibaren Açıköğretim fakültesi (AÖF) yanlış cevapların doğru cevapları götürme uygulamasını yapacağız. Bu değişiklik sadece bizde değil, ülkemizde eğitim sunan tüm Açıköğretim fakülteleri tarafından uygulanacaktır “ dedi.

1454406116086

KISA CEVAPLI VE AÇIK UÇLU SORULAR

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dor. Naci Gündoğan'dan kısa cevaplı soruların bahar sınavlarında çıkacağına dair dikkat çeken açıklamada bulundu, açık uçlu sorular üzerine öğrencilere önemli bilgiler verdi. Sınav sonuçların artık bir hafta içerisinde açıklanabildiğini söyleyen Gündoğan, YÖK'ün hazırladığı "açık uçu ve kısa cevaplı soruların" Açıköğretim sınavlarında da bahar dönemindeki sınavlarda uygulanacağını açıkladı. Gündoğan bahar döneminde Türk Dili ve Edebiyatı (Çağdaş Türk Romanı), Felsefe (Çağdaş Felsefe), Tarih (Hukuk Tarihi) programlarda kısa cevaplı ve açık uçlu soruların sorulacağını söyledi: 2 kısa cevaplı soru, 1 açık uçlu soru.Üç ders sınavıAnadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerin 3 dersten kalmaları halinde dönem tekrarına kalmadan aynı süre içerisinde bu sınavları verebilecek. Kayıtlı olduğu bölüm içerisinde tüm dersleri vermesine rağmen 3 dersten başarılı olamayan öğrenciler değiştirilen sistem ile belirtilen tarihler içerisinde bu dersleri geçebilecek.

AÇIK UÇLU SORULARLA İLGİLİ EN ÇOK MERAK EDİLENLER

Açık uçlu sınav hangi sınıf ve derslerde uygulanacak?

Sınav Felsefe, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Sosyoloji programlarının; 4. Sınıf Çağdaş Felsefe, Çağdaş Türk Romanı, Hukuk Tarihi ve Türk Sosyologları derslerinde uygulanacaktır.

CEVAP KÂĞITLARI NASIL PUANLANACAK?

Puanlama komisyon üyelerinin ortak kararlarla hazırlamış oldukları rubriklere (dereceli puanlama anahtarı) göre yapılacaktır. Cevap kâğıdına yazılan, istenilen bilgi dışında kalan yorumlar puanlama esnasında dikkate alınmayacaktır.

SINAVIN GEÇERLİĞİ VE GÜVENİRLİĞİ NASIL SAĞLANACAK?

Sınavın güvenirliği; her cevap kâğıdını en az 2 puanlayıcı puanlayarak ve sınav esnasında genel sınav kurallarına uyularak sağlanacaktır. Sınavın geçerliğini sağlamak içinse; komisyon soruların oluşturulması aşamasında sınavın kapsam geçerliğini sağlayacak şekilde nitelikli sorular hazırlayacaktır.


SINAV SONUÇLARI NE KADAR SÜREDE AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçlarının açıklanma süresi daha önceki sınav süreciyle aynı şekilde işleyecektir.

fft99_mf7135651

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, 3 dersten kalmaları durumunda ve bu 3 dersi geçmeleri halinde mezun olabilecek olan öğrenciler için 3 ders sınav hakkı tanınmaktadır. Üç ders sınavına girmek için de öğrencinin başarısız bulunduğu üç ders için güz ya da bahar döneminde kayıtlarını yapmış olması gereklidir. Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden yapılmış olan açıklamaya göre, ders notları DZ ya da YZ olan öğrenciler üç ders sınavına giremezler.

Yurt dışı programları çerçevesinde Anadolu Üniversitesi öğrencisi olanlar da üç ders sınavına 13 Ağustos 2017 tarihinde gireceklerdir.

AÖF SINAV SONUÇ İTİRAZI

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5 (beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

AÖF MAZERET SINAVI

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.