Aliya dizisinde Bosna kasabı Karadziç'i canlandıracak oyuncu belli oldu! - Magazin
24℃
İstanbul
23 Ağustos 2017
Çekimleri Bosna'da devam ediyor...

Aliya dizisinde Bosna kasabı Karadziç'i canlandıracak oyuncu belli oldu!

Yazarımız Ahmet Tezcan'ın senaryosunu kaleme aldığı Aliya İzzetbegoviç'in gerçek yaşam öyküsünü ekrana taşıyan TRT 1'nin "Aliya" dizisinin çekimleri Bosna'da sürüyor. Dizide en çok merak edilen kişilerden Bosna kasabı Radovan Karadziç'i ise Mehmet Çepiç canlandırıyor...

Magazin
Aliya dizisinde Bosna kasabı Karadziç'i canlandıracak oyuncu belli oldu!

Bağımsız Bosna Hersek'in kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in gerçek yaşam öyküsünü ekrana taşıyan TRT 1'nin Aliya dizisinin çekimleri Bosna'da devam ediyor.

90 dakikadan oluşan 6 bölümlük dizi, güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Aliya İzzetbegoviç'i Yurdaer Okur'un, eşi Halide Hanım'ı Görkem Yertan'ın, aynı zamanda şu anki Bosna Hersek Cumhurbaşkanı olan oğlu Bakir İzzetbegoviç'i Berke Üzrek'in, kızı Sabina İzzetbegoviç'i Dilşat Çelebi'nin oynadığı dizide Bosna'nın Milli kahramanının diğer kızı Leyla İzzetbegoviç'i ise Duygu Yürükçe canlandırıyor.

Medyatava'dan Birsen Altuntaş'ın haberine göre, dizinin kimin oynayacağı merak konusu olan Bosna Kasabı olarak tanınan Sırp Cumhuriyeti'nin Devlet Eski Başkanı Radovan Karadziç rolüne ise Mehmet Çepiç hayat veriyor.

mehmet_AepiA

Ayrıca Aliya'da Erdal Bilingen İzzetbegoviç'in babası Mustafa'yı, Bilal Bulut Aliya'nın hapishane arkadaşı Keço'yu, Barış Çon Aliya'nın eniştesini oynuyor. Sancak Medya imzalı diziyi, ödüllü ünlü Boşnak yönetmen Ahmet İmamoviç çekiyor, Ahmet Tezcan ise kaleme alıyor.