AK Parti'li Şamil Tayyar'dan CHP'li siyasetçiye tam destek - Gündem
35℃
İstanbul
20 Eylül 2017
"Böyle adamlara ihtiyaç var CHP'de!"

AK Parti'li Şamil Tayyar'dan CHP'li siyasetçiye tam destek

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Tunceli’de yaptığı konuşmada PKK’ya tepki gösteren CHP İl Başkanı Ali Rıza Güder’e destek verdi.

Gündem
AK Parti'li Şamil Tayyar'dan CHP'li siyasetçiye tam destek

Tunceli'de dün düzenlenen törende konuşan CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ardından duygusal sözler sarf etti.

Saldırıya değinerek terör örgütüne çok sert tepki gösteren CHP'li başkan şu ifadeleri kullandı;

"Ne istiyorsunuz? Bu daha hayatının baharında annesiyle babasıyla yaşayacak ömrü olan 23 yaşındaki öğretmenden ne istediniz? Belki yarın öbür gün evlenip, çoluğu çocuğuyla, sevdiğiyle yaşayacak ömrü olan bu öğretmenden ne istediniz? Bu işlediğiniz adi cinayetle siz bu coğrafyada sadece gencecik bir insanı değil insanlığı, vicdanı, haysiyeti, onuru da katlettiniz. Ne istiyorsunuz? Gencecik bir insanı öldürüp suya atmak neyin nesidir? Sizin ölüye de mi saygınız yoktur? Ölmüş bir insanın son bir kez annesiyle, babasıyla buluşmasına da mı saygınız yoktur? Anne baba çocuğunun cenazesini almasın mı? Bu zavallı öğretmene bir cenazeyi de mi çok gördünüz? Bir avuç toprağı da mı çok gördünüz? Edemediniz mi bir yolun kenarına bırakıp birinin almasını edemediniz mi? Gencecik bir insanı suya atmak neyin nesidir? Munzur Dağları’nın piri pak suyunu bu adi cinayetle kirletmeye utanmadınız mı? Adlarını kendinize mal ettiğiniz bu dağların zirvesine kurulmuş ağalar divanının gölgesi, onların ızdırap dolu bakışları da mı sizi utandırmıyor? Bu neyin davasıdır? Ne uğruna öldürüyorsunuz ne uğruna ölüyorsunuz; bu kör şiddetin sebebi neyin nesidir?"

CHP'Lİ BAŞKANI DESTEK DE AK PARTİ'Lİ TAYYAR'DAN GELDİ

CHP İl Başkanı Ali Rıza Güder’e destek veren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Yüreğine sağlık. Ne olur bu sağduyunu kaybetme. Böyle adamlara ihtiyaç var. Hele CHP'de. Umarım siyasi ömrün uzun olur" ifadelerini kullandı.