Ahıska Türklerine vatandaşlık hakkı tanınıyor! - Gündem
23℃
İstanbul
26 Eylül 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu...

Ahıska Türkleri'ne vatandaşlık hakkı tanınıyor!

Bir süre önce gündemde olan Ahıska Türkleri'ne vatandaşlık meselesi sonuca kavuştu. Ahıska Türkleri'nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına kabul edileceği açıklandı.

Gündem
Ahıska Türkleri'ne vatandaşlık hakkı tanınıyor!

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar İstanbul İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Sayın Orhan Ardıç'ı makamında ziyaret etti.

Görüşmede İstisnai Vatandaşlık çalışmaları hakkında bilgi alan Uçar, "Halkımızın yıllardır beklediği bu çalışmanın bir an önce müracaatların alınmasını ve T.C. Vatandaşlığına kavuşması isteğinde bulundu."

İl Müdürü Orhan Ardıç, ise "Ahıska Türklerine yapılan bu güzel çalışma için bizlerde gerekli tedbiri alarak personel sayımızı artırarak kısa zaman içinde başvuruları bitireceğiz." açıklamasını yaptı.

Ardıç, isimleri çıkmayan vatandaşlar için yeni ek listeler geldiğinde paylaşacaklarını ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Ahıska Türklerinin sorunlarıyla yakından ilgilenen Erdoğan, bu önemli gelişmeyi daha önceden Ardahan mitinginde duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ahıska Türklerine müjde! İZLE

DATÜB BAŞKANI'NDAN TEŞEKKÜR

Dünya Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Ziyatdin Kassanov, yaşanan bu önemli gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür yazısı yayınladı.

İşte o yazı;

Medya