18 Ocak 2017 Çarşamba
Algı yönetmiyoruz... Sadece doğru bilgi, doğru haber
Galaxy S8'in pilleri de aynı yerden gelecek

Galaxy Note 7'deki patlamanın nedeni pil değil mi?

04.01.2017 16:03
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş

Samsung, patlayarak yangın çıkardığı için toplatılan telefonu Note 7 hakkında beklenen açıklamayı hala yapmamışken, asıl suçlunun telefonun pili olmayabileceği ihtimali güçlendi.


Samsung'un büyük boyutlu phableti, Galaxy Note 7 yangın çıkarma riski nedeniyle toplatıldığından beri herkes telefonun pilinde sorun olduğunu düşünüyordu.
 
Samsung da patlamalara neyin neden olduğunu bulduğunu ancak bunu ilerleyen günlerde açıklayacağını duyurduktan sonra, gözler yine pillere çevrilmişti.
 

SORUN PİL HATASI OLMAYABİLİR

 
Şimdi ise pillerin suçlu olmayabileceği ihtimali ortaya çıktı çünkü Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus'da kullanılacak pillerin Samsung SDI tarafından üretileceği ortaya çıktı. Note 7'nin pilleri de aynı yerden geliyordu.
 

 
 
Samsung SDI, şirketin pil üretim bölümü ve Note 7 ile yaşanan fiyaskodan sonra Samsung'un tekrar risk almamak ve müşterilere güven vermek için pilleri dışarıdan sipariş edeceği düşünülüyordu.
 
Samsung Galaxy S8 dışında, 2017 model Galaxy A serisinin de, Note 7'nin pilinden daha büyük olan 3600 mAh boyutundaki pillerini kendi üretecek. 
 
Şirketin yeniden kendi içinde pil üretimine dönmesi şimdi, sorunun pilden kaynaklanmadığı söylentilerini ortaya çıkarmış bulunuyor.
 
Peki Note 7'ler neden patladı? Bu sorunun cevabını ise yakında Samsung verecek. 
Son Güncelleme: 04.01.2017 16:03