15 Temmuz dünyada ilk haber oldu! BBC, Erdoğan'ın gelişini canlı yayınladı... - Gündem
18℃
İstanbul
25 Eylül 2017
Dünya milyonları gördü...

15 Temmuz dünyada ilk haber oldu! BBC, Erdoğan'ın gelişini canlı yayınladı...

Türkiye'de milyonların katıldığı tören BBC, CNN ve Al Jazeera gibi dünyanın en büyük medya organlarında manşetten veriliyor. Erdoğan'ın tören alanına gelişini canlı veren BBC, şehitler köprüsüne gelen insan seline ait inanılmaz bir görüntüyü ekrana getirdi.

Gündem
15 Temmuz dünyada ilk haber oldu! BBC, Erdoğan'ın gelişini canlı yayınladı...

Türkiye'de milyonların sokağa döküldüğü 15 Temmuz dünya medyasında ilk haber oldu. Canlı yayına geçen BBC, tören alanının muhteşem bir görüntüsünü ekrana getirdi. BBC, ayrıca, Erdoğan'ın tören alanına gelişini de naklen yayınladı.

BBC: DEV MİTİNG

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'e akın edenleri manşetine taşıyan BBC, 'Türkiye'deki darbe girişiminin yıldönümünde dev miting' başlığını kullandı, manşete ellerindeki Türk bayraklarını sallayan kalabalığın fotoğrafı eşlik ediyor.

Gelişmeleri canlı blogla aktaran BBC'nin Türkçe edisyonu ise, köprünün Anadolu yakasının binlerce kişiyle dolduğunu ve insanların akın akın gelmeye devam ettiğini bildiriyor. BBC'ye konuşan Zübeyde Kaynak, "Tüylerimiz bugün burada olduğumuz için diken diken" diyor.

CNN'DEN ÖZEL HABER: O GECEYİ UNUTAMAM'

Amerikan CNN kanalı, 15 Temmuz gecesi yaralanan bir gazinin hikayesini ekranına taşıdı. 37 yaşındaki Demet Akbulut'un anlattıkları 'O geceyi unutamam' başlığıyla verilirken, çağrı merkezi çalışanı Akbulut "Benim için zor bir yıldı. Ben ve çocuğum çok korkmuştuk. Sadece o geceyi unutamam. Eşim sokağa çıkmıştı, ateş altındaydı ve çok korkmuştuk. Eşim yaralandı" dedi.

AL JAZEERA: DEV TÖREN

Al Jazeera 'Darbe girişiminin yıldönümünde İstanbul'da dev tören' başlığıyla sunduğu haberinde, kalabalıkların ellerinde Türk bayrağı taşıdığını, 'Tayyip Erdoğan'ın askerleriyiz' sloganlarının atıldığını okuyucularına aktardı.

ERDOĞAN'DAN THE GUARDIAN'A KÖŞE YAZISI

The Guardian gazetesi ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yazısıyla bugün okurlarının karşısına çıktı. Erdoğan'ın köşe yazısının başlığı 'Türkiye, darbe girişiminin birinci yıldönümünde demokratik değerleri savunuyor.' Cumhurbaşkanı, FETÖ destekçilerine sığınma hakkı tanıyan Batılı ülkelerin Türk halkının yarasına tuz bastığını söyledi.